Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párom venne fel hitelt egy...

Párom venne fel hitelt egy házra, amit úgy vennénk meg, hogy ő fizeti, de a nevemre akarja íratni, ilyet lehet?

Figyelt kérdés
Mi a járható út? Mivel nincs keresetem hallottam olyat hogy nem is lenne célszerű engem megemlíteni, és csak a párom venné fel a hitelt a házra, amit aztán 50-50%-ban osztanánk meg magunk között. Vagy vannak erre más alternatívák?

2017. máj. 15. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól még kerülhet az ő nevére a ház, de akkor neki vállalnia kell, hogy zálogkötelezett lesz. Azaz nem adós, nem adóstárs, nem kezes, hanem csak az ingatlannal, mint fedezettel felel a hitelért.

Hiába nem az adós nevén van, ha végrehajtásra kerül a hitel, ugyanúgy elárverezhető, mintha az adós tulajdona lenne.


Zálogkötelezett személynél jövedelmet sem vizsgál a bank, hiszen ő nem adós, nem fog törleszteni.


Ugyanez a helyzet, ha 50%-a a tiéd, 50%-a az adósé. Ilyenkor a saját tulajdonrészeddel leszel zálogkötelezett.


Akkor is az egész házra kerül rá a jelzálog és vele a terhelési és elidegenítési tilalom. A bank ugyanúgy garantálva van mint fentebb írtam vagy mintha csak az adósé lenne.


Az, hogy téged megemlít, hogy te is fizetni fogsz bele, nem számít.

Ha ő egyedül lesz az adós, csak az ő hitelképességét vizsgálja meg a bank.

Ez akár még jó is lehetne, hiszen ketten fizetik, de mivel formailag csak ő lesz az adós, ezért ez semmit nem befolyásol. Pozitív irányban sem.


Viszont ha a párod nem lesz hitelképes, valószínűleg adóstársat vagy kezest kér a bank. Már ha nem utasítja el teljesen.

Ekkor, bár nem muszáj, te lennél a potenciális jelölt.

Ami nagy felelősséggel is jár.


Már érdeklődtetek a banknál? Melyik banknál tervezitek?


Vagy még csak terv az egész?


A házat már kiválasztottátok?

2017. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia OTP-nél kötnénk, van 4,5 millió forintunk KP-ban, és ehhez szeretnénk olyan 3,4 milliót felvenni, vagy 3,2-t.


A ház is megvan, a napokban mennénk be szerződést és adásvételt intézni és nem tudjuk hogy legyen mivel ha nekem utána néznek látni fogják hogy nincs jövedelmem de a számlámon meg van pénz... igaz nem feketén jött hanem ismerősök, meg megtakarítás az évek alatt, de nem akarom hogy hátrányosan megkülönböztessenek én ezért gondolkodtam abban hogy meg se említsen mint társ, és ő venné fel magát a hitelt. Nagyon izgulunk az első házunk 3 éve gyűjtögetünk rá, remélem végre sikerül!

2017. máj. 15. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vásároljatok úgy, hogy mindketten tulajdonosok lesztek, ez az OTP-ben a megadott adatok alapján semmilyen hátránnyal nem jár, mivel több, mint 50% önerőtök van. Kérjetek Otthonteremtési Kamattámogatott kölcsönt, mert az sokkal kedvezőbb az OTP-ben, mint a piaci hitelek. Érdemes lenne az induló költség kedvezmény miatt legalább egy 20.000Ft-os lakástakarékot belekombinálni a hitelbe, de ha a hitel mellett fizetitek, az is jó. Sok múlik azon, mennyi részletet tudtok havonta vállalni, mert a hitel akár 5 év alatt is visszafizethető 2 db 20.000Ft-os LTP-vel és így kapnátok egy "kamatmentes" megoldást.
2017. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!