Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » FUNDAMENTA segítséggel házat...

FUNDAMENTA segítséggel házat vennénk rövid időn belül. állítólag lehet. Vannak kérdéseim, megoldható, létezik?

Figyelt kérdés

szóval kaptuk az infót, nyissunk számlát a fundamentánál,és elkezdjük fizetni és kb fél év után lehet hitelt igényelni rá, megvennénk a házat. amiket nézegettem itt olyan 12-15 millió amibe kerülnek.(legalja 8-10 ha az még belefér, de kevésbé is jó)

kérdem én, lehet-e annyit rá kapni? mennyi időre kell kötni a szerződést?4 év és utána pénzért hosszabitani?vagy eleve 8-10 év mert kedvezőbb? most van valami kamatbónusz akció...érdemes kihasználni? keressek hitelszakértőt, vagy ha bemegyek valamelyik bankhoz vagy a fundamentához akkor elirányítanak ahova kell?

párom apukája postás és mondta hogy tud páromnak olyan számlát nyitni, hogy nem kell az indulót befizetni, csak az első 20 ezret.

nekem állítólag nem tudja megcsinálni, de én külön is nyithatok.habár így, hogy az apukája csinálja, nem tudom mennyire tudunk a párom nevén hitelt kérni rá vagy az enyémre és összekapcsolni...

bejelentésünk nem sok, de havi 100-120-at tudnánk áldozni havonta és jut is marad is.

..nem, nem tettünk félre, mert nemrég kerültünk ilyen pozicióba és előbb kocsit ilyesmit elintéztük fullosra.

szoval lenne mit beleáldozni végre. kell a komoly bejelentés?vagy elég akár 4-8 órás?(meg lehetne beszélni)

fogják ezt egyáltalán kérni?van aki azt mondja hogy elég ha látják, hogy tudod fizetni.

milyen lehetőségeink vannak?

várjak inkább olyan akciót, hogy nekem se kelljen fizetni az induló 30..pár ezer forintot?(nem jelent nagy gondot most befizetni, ha később úgy is ki kell fizetni valamilyen formában.


tapasztalatokat is várok, kinek hogy sikerült? bevállt, vagy megszivta?


köszi előre is!


amugy nincs gyerek, de házasodnánk mert úgy állitólag van friss házas adókedvezmény a ház megvételekor...



2016. szept. 13. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Önerő nélkül a Fundamentánál is csak plusz ingatlan fedezettel lehet hitelt kapni. Amennyiben erre nincs lehetőségetek, csak azért szerződést kötni, mert azt hiszed, hogy ott fél év múlva már a teljes vételárat meghitelezik, téves elképzelés.

Önerőt gyűjteni teljesen jó megoldás, de 12-15M Ft-os ingatlanhoz párhuzamosan több szerződést érdemes indítani, ekkor kb 4-5 év múlva lesz annyi pénz a kasszában, ami már megfelelő fedezet, vagy önerő lesz a hitelhez.

2016. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ismerőseim most kapják meg a ház kulcsait, szóval nem lehetetlen.3 hónap kivárás, 3hónap kiutalás..

csak mivel ők 250 kilométerrel odébb vannak elég nehéz megmutatniuk a papírokat, illetve ők nem tudnak abban segíteni, hogy nekünk mit kell hozzá benyújtani és ahhoz mennyi hitelt kapnánk.több szerződést kötnénk persze, ezt le is írtam, csak milyen dolgokra kell így is odafigyelni.

thm, végtörlesztés, kamat, bónusz..meg minden olyan átlagos embernek nem érthető szavak, akiknek nincs hitelük és nem bankban dolgoznak, nem sokat mondanak együtt. gondoltam aki már átélt ilyet, az el tudja magyarázni, hogy mit mivel ne kombináljak mert pórul járok...ilyesmi.

2016. szept. 16. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem mondtam, hogy nem lehet azonnali áthidaló hitelt igényelni pár hónap megtakarítás után, de vannak feltételek! Ilyen pl a szükséges önerő (település függő, de minimum 20%-tól akár 30-40% is lehet), vagy ha ez nincs, a plusz ingatlan fedezet szükséges.

Ez a Te esetetekben a legfontosabb, amire figyelni kell.

Kérjetek előzetes értékbecslést, mielőtt adásvételit köttök, az alapján kideríthető, maximum mennyi hitelt kaphattok a kiszemelt házra.

2016. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én az önerőre írtam! önerő nélkül kapnak és nem áthidaló hitel hanem előhitelnek vagy minek hívják. mielőtt lejár a fundamenta lakástakarék azt megelőlegezően lehet kérni a hitelt. persze rosszabbak a kamatfeltételek. de minimum 6 hónappal kell számolni a megkötést követően. semmi más nem kell hozzá, csak azt fizetni, amit megkötünk.
2016. szept. 20. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
OK, sejtem, milyen termékre gondolsz, az egy ingatlan fedezet nélküli hitel, úgy tudom, max 1,5M Ft-ot lehet ilyen módon kapni és valóban jóval magasabb a havi részlete, mint a normál áthidalónak. Ekkor két különböző hitelből rakják össze a lakáshitelt és viszonylag magas jövedelem és/vagy adóstárs kell.
2016. szept. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!