Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim hitelt akarnak felvenn...

Szüleim hitelt akarnak felvenni a nevemre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történetem röviden:

Szüleim vállalkozók, van egy festékkazetta gyártó cégük, ami most már nem nagyon megy, és emiatt (+a házunk miatt is) van vagy 20 millió adósságuk. A NAV folyton inkasszózza a bankszámlájukat, a 20 millió az nem csak hitel, hanem kölcsönök is (barátoktól stb.). Alig tudják ezeket is fizetni, és még az egyik nagyszülő nevén is van hitel. (nagyjából fizetik, csak van amikor 1 hónapig nem, de utána azt is visszafizetik)

Úgy néz ki javul a helyzet.


Énrólam annyit, hogy 18 éves vagyok, most kezdek dolgozni, de a munkáltatóm azt mondja hogy lehet hogy egyéni vállalkozóként vesz fel (és fizeti a járulékaimat)

Na ezt elmondtam a szüleimnek, erre ők egyből kaptak hogy jó lenne mert akkor tudnának a nevemre venni kocsit vagy akár hitelt.

Ti mit tennétek a helyemben? Én nagyon nem akarnám így kezdeni az életem...


2016. júl. 10. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám, hogy nem. Te is tudod, hogy a tiedet sem tudnák fizetni, hogyha már az eddigieket sem bírják.


Ez van, fel kell vállalnod a konfliktust.

2016. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért ez fain . A szülők és a főnök is spúrkodik , koptasd le őket . Járj utána mielőtt bajod lesz a vállalkozásod miatt , nem tiszta ha te vagy a melós ő állja a kötelezettségeit ne lavírozzon a te kontódra !
2016. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Ne menj bele.


Azt meg marhára nem értem, hol éri meg a munkáltatónak egy ev járulékait fizetni egy mvisznyos helyett (pláne úgy, hogy még szocho kedvezmény jár rád évekg). Én ebbe se mennék bele.

2016. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. júl. 10. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

A szülök NEM TUDNAK a nevedre hitelt felvenni, azt csak TE tudod megtenni, pontosabban te tudsz hitelt felvenni a saját nevedre és visszafizetni is neked kell.

Az, hogy adott esetben a felvett összeget a szülöknek adnád, a te döntésed, azaz minden esetben te vagy a hitelért a felelös.


Ha van egy kis eszed, akkor megmondod nekik, hogyte nem akarsz hitelt felvenni, föként nem úgy, hogy más költse el a pénzt. A szülök kényszeríteni vagy helyetted felvenni nem tudnak, azaz nem kell a továbbiakban foglalkozni a témával.

2016. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy én vagyok a felelős, és én veszem fel..

csak érdekelt hogy mások megtennék-e ezt a szülei miatt vagy nem

2016. júl. 10. 14:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a szüleid eddig is túlköltekeztek a saját költségükre.

Most téged is tönkretennének anyagilag és pár év múlva ugyanitt lennenek, az egyetlen különbség, hogy csak ök mennek tönkre anyagilag, vagy te is velük együtt.


Szerintem aki kicsit is tud gondolkodni, az nem megy bele ilysemibe, mert teljesen értelmetlen, haszna nincs belöle senkinek sem, csak kára.

2016. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A legböszmébb Feri ***** válasza:
64%
Ne vegyél fel hitelt (merthogy ugye hitelt csak a saját nevedre lehet felvenni...).
2016. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne menj bele ilyesmibe.. később csak megbánnád.
2016. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen ne b..szd el az életed ezzel. Ha nem fizetik a hitelt, és te sem tudod, akkor negatív KHR, végrehajtó száll rád, sosem kerülsz ki az adósságcsapdából. A szüleid felnőtt emberek, egyék meg, amit főztek. Adják el a céget, a házat, és rendezzék a tartozást saját erőből.
2016. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!