Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok lakáshitelt a házra,...

Kaphatok lakáshitelt a házra, amit örököltem?

Figyelt kérdés

Négyen örököltünk egy házat. A testvéreimet szeretném kifizetni, de nincs megtakarításom.


Kaphatok lakáshitelt megtakarítás nélkül, ha a ház 25%-a az enyém?



2017. máj. 22. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
A bankok akkor adnak hitelt, ha bebizonyítod, hogy tulajdonképpen nincs is rá szükséged. Tehát kellően magas a jövedelmed, vagy ennek hiányában olyan kezessel rendelkezel, aki a Rotschildok leszármazottja.
2017. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

1-es hülyeségeket ír.

Szerintem Menj be 1-2 bankba, és kérdezd meg. Tuljdonréaz vásárláshoz elég-e önerőként a 25% tulajdoni hányad. Lehet elég lesz.

De vehetsz fel olyan hitelt, ami megtakarítással egybekötött. Es azt beszáítják önerőnek.

2017. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
74%
törvényileg max. 80%-a hitelezhető a fedezeti ingatlannak. De a bank ennél szigorúbb feltételt is szabhat, meg értékelheti kevesebbre, mint amiben megállapodsz a tulajdonos-társakkal. Szóval elég határeset.
2017. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatomat mondom!

Enyém volt a ház 3/4 (1/2 öröklés, 1/4 ajándék).

A bank nem adott a maradék 1/4 megvételére lakás(!) hitelt, csak szabad felhasználású jelzáloghitelt.

Nem az önerővel volt baja!

"Peremvidéken" volt, öreg is volt (nem volt rossz állapotú), meg még a franc se tudja mi volt az indoka.

Meg így magasabb volt a kamat :(

2017. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát Neked 75% hitel kellene a ház vételárához képest és a testvéreidet szeretnéd kivásárolni.


Ez akkor működik, ha hitelképes vagy annyi hitelre, amennyire szükséged van és azon a településen, ahol van a ház, a bank engedi ekkora mértékben terhelni a házat hitellel.


Mindkettőt meg tudom mondani, ha írsz konkrétumokat magadról (életkor, jövedelem, mióta dolgozol a legutolsó munkahelyeden, meglévő hitelek, stb) és írsz konkrétumokat a házról (vételár, település, építés éve, állapota, miből van a ház, milyen a komfort fokozata, stb).

2017. máj. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

"A bankok akkor adnak hitelt, ha bebizonyítod, hogy tulajdonképpen nincs is rá szükséged."


Hiába pontoztátok le Miguelt, az 1-est, pedig ez sajnos így van!!

KATA-s vállalkozó vagyok, nem sok pénzre, csak 300 ezer ft-ra lett volna szükségem egy eszközvásárláshoz, de egy csudának nem kaptam semmilyen hitelt - hiába lezárt üzleti év, havi 200 ezer ft a folyószámlára, de nem "munkabér", stb. - ilyen-olyan indokokkal állandóan elutasítottak.

Most, hogy "dől a lé", már kaphatnék mindenfélét : személyi kölcsön, folyószámla hitel, stb - de most meg már nem kell... Azért se... :D

Akinek nincs pénze, annak nem adnak. Akinek van (20 % önerő, stb) annak adnak... így megy ez.

Minél magasabb a fizetésed, annál kedvezőbb kamatot ajánlanak. Havi 500 ezer ft jövedelem felett meg már kifejezetten szeretnek :-)

2017. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!