Nyithatok új számlát?

Figyelt kérdés
Ha inkasszó van a mostanin? 1 hét alatt azt is megtalálják? Már folyamatban van a részletfizetés, de addig nem vonják vissza míg a válasz meg nem érkezik
2017. máj. 25. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A másik kérdést is gondolom te írtad ki, ezért idemásolom amit oda írtam.



Megtalál, hogy mikor ez kérdéses.


Ha a mostani számlád megtalálta és a többi bank azt jelezte vissza, hogy náluk nincs számlád, akkor egy darabig nem keresi. Addig legalábbis valószínűleg nem, amíg az inkasszált számláról pénzt tud beszedni és nem azt látja, hogy a munkabéred nem oda érkezik.


De semmire nincs garancia, lehet, hogy egy hét múlva újra megkeresni a bankokat.

Minden egy elektronikus rendszerben történik, tehát lehet, hogy az összes megkeresett bank egy órán belül visszajelez.

Amúgy két munkanapon belül köteles a bank reagálni.


Végrehajtó alaposságától függ, lehet, hogy kisebb takarékszövetkezetek nem keres meg. Főleg, ha te mondjuk Hajdú-Bihar megyében élsz, a takarékszövetkezetnek meg csak Nyugat-Dunántúlon vannak fiókjai.

Persze gondolom az ország másik végébe nem mész el számlát nyitni.


Kisfiad hány éves? Mert éppen nem mindegy.

Gyermek bankszámlájára is lehet kérni.


Ennyit a technikai részéről.

A kisgyereket sajnálom, ezért is írtam ilyen hosszú választ, segítő szándékból.


A többi:


Mivel családi pótlékból és más szociális járandóságból nem vonhatnak le, így ha más számlájára vagy készpénzben kapod meg, akkor a teljes összeg megmarad neked.

A munkabérre ez már természetesen nem vonatkozna.


Az viszont nagyon nem jó dolog, ha csak görgeted magad előtt az adósságot.


A banktitok emlegetése nálam is kiverte a biztosítékot.

Hogy gondolod mégis?

Hatósággal szemben nem áll fent a banktitok, ez természetes és teljesen érthető is.


Akkor hogy tudnák mégis végrehajtani a követeléseket? Vagy bűncselekmény esetén bizonyítani azt, ha számlamozgással bizonyítható? Stb...


A végrehajtó bármilyen infot bekérhet és utasíthatja a bankot a bankszámlán lévő pénz elutalására a végrehajtó letéti számlájára.

A bankkal nem közli az okát és a bank nem is jogosult vizsgálni, pusztán teljesíti a kötelességét.


A végrehajtás nem a semmiből jön, ha fizetted volna amit a hitelszerződésben vállaltál, nem lett volna ez.

Végrehajtásra nem egy-két hónap alatt jut el egy tartozás. Van amikor évek.


Milyen hiteled van amúgy?

2017. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár sztem van amit nem nekem akartál írni, nem írtam másik kérdést és nem is banki hitelről van szó.
2017. jún. 1. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Azért hittem, hogy mindkettőt ugyanaz a személy írta ki, mert leszámítva azt, hogy a másik kérdező megjelölte az okát, ugyanazt kérdeztétek és a két kérdés egymás alatti volt. Valószínűleg ugyanazon a napon született.

2017. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!