Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen levonást kaphattam...

Milyen levonást kaphattam most a bankkártyámról?

Figyelt kérdés
Ma reggel arra keltem h olyan üzenetet kaptam, hogy 4500 forint levonás bankkártyával kapcs... gondolom kapcsolatos. Na igen és ez mi akar lenni? Ilyen éves levonás? Valakinek van junior jump kártyája? Neki is vonnak le ilyesmit? Egyáltalán mi értelme van akkor ennek a junior kártyának? Amikor vonnak le pénz felvételnél, vonnak le üzenetdíjat, vonnak le havi elszámolást. Akkor egyáltalán miben különbözik a "felnőtt" bankkártyától. Azért az pofátlanság h minden hónapban vonnak le a kártyáról kártyahasználatot. Mert mondták is h mindig legyen rajta egy kevés pénz h azt le tudják vonni. Akkor mi ez a 4500 forint?

2017. máj. 26. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Éves kártyadíj lesz az.
2017. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy olvasd el a szerződésed, amit aláírtál - de még csak az sem kell hozzá...

Már a "bemutatkozó" oldalon le van írva, hogy miket számítanak fel. Többek között a bankkártyánál is fel van tüntetve, hogy csak az ELSŐ ÉV bankkártya díja ingyenes, a továbbiakban fizetős. Nagy valószínűséggel mostanában van a "fordulópontja" a kártyád igénylésének, ezért ez a bankkártya díja lesz.

És nem a kártyáról vonnak le, hanem a bankszámládról (mert azon van a pénz, nem a kártyán) és nem kártyahasználatot vonnak le, hanem számlavezetési díjat.

[link]

2017. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: még eszembe jutott, hogy ha van netbankod, akkor ott, a számlatörténetben meg tudod nézni, hogy mire vontak le.
2017. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jump az nem Junior számla. Elmúltál 24 éves vagy miért nem a Juniorba vagy? OTP helyett menj a Gránitbankhoz vagy a Magnetbankhoz ha elmúltál 24 éves. OTP-nél csak a Junior számla a jó.


Persze ne most válts mert a kártyadíjat már levonták és az a legnagyobb költség. Majd 10 hónap múlva.


SMS értesítést meg mondd le.

2017. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Persze ne most válts mert a kártyadíjat már levonták és az a legnagyobb költség. Majd 10 hónap múlva. "


FYI: ha megszünteted a kártyát, akkor időarányosan visszajárt az éves kártyadíj (az OTP-nél legalábbis, más banknál nem tudom hogy van).

Azaz bármikor lehet váltani, akár most is.

2017. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen azért ilyenekkel tisztában vagyok hogy nem a kártyán van a pénz. :D Azért ilyen sügér nem vagyok. Ez csak egy "megszokás". "Veszek le a kártyáról pénzt".... Egyébként 21 éves vagyok. És amikor kötöttem azt mondta a nő, hogy ez teljesen megegyezik a junior kártyával, csak ennek van egy paypal-hoz hasonló "rendszere". Egyébként gondoltam hogy az éves elszámolás. Csak azt nem tudom hogy 1 éve vagy 2 éve van e meg a kártyám. Igazából azon akadtam fel, hogy egy junior kártyánál mennyire rengeteget vonnak le. És így igazából nem is látom értelmét. Persze ha éves szinten nézzük nem sok ez a 4500. De ha úgy nézzük h van havi elszámolás, a levétel mellett... Úgy azért szerintem már pofátlanság. Egy diáktól aki suli mellett keveset dolgozik.
2017. máj. 27. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem Junior számlád van, hanem Jump. Fizess csak, mert úgy látom lusta vagy utánaolvasni mit használsz. Pont az ilyenekből élnek a bankok :D
2017. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!