Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átvertek a vaterán, mit tegyek?

Átvertek a vaterán, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem a vaterán en egy táskát 3000 Ft-ért. Az eladó nem adott meg telefonszámot se, csak a nevét meg a számlaszámát. Valószínű,hogy a profilja is kamu. Azóta nem ír vissza..


Több negatív vélemény is van azóta róla, ha összefogunk és feljelentjük utolérheti a rendőrség? Visszakaphatom a pénzem?

Tudom..nem sok ez a 3000 Ft,de minimálbért keresek,és nekem igenis számít.


2017. máj. 26. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Előre fizettél? :(

Rendőrségen se foglalkoznak sajnos ekkora összeggel.

2017. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Írj rá hogy a többi károsulttal feljelentetted és ha visszautalja akkor nincs további ügy . Vaterának jeleztétek már ? Előre utalni nem érdemes , személyesen kell megvenni vagy futárral . Akkor link a tag ha kifogást keres mindenre és félre dumál .
2017. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezért nem utalunk előre...
2017. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Ezt úgy hívják, hogy tanulópénz. Máskor ilyet ne tegyél.

Ide inkább az üzletkötés előtt lett volna érdemesebb írnod.

2017. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Átvertek a vaterán, mit tegyek?

Sziasztok!

Vettem a vaterán en egy táskát 3000 Ft-ért. Az eladó nem adott meg telefonszámot se, csak a nevét meg a számlaszámát."


1.- honnan tudod, hogy átvertek? Lehet, csak átmeneti problémája van az eladónak, ami miatt jelenleg nem tudja teljesíteni a dolgokat, s emiatt lehetnek negatív vélemények is.

Ha hiszitek, ha nem, egyik reggel felkeltem és vért köhögtem, azonnal kórházba vittek, estére az intenzíven voltam, a telefonomat is elvették, senkit nem hívhattam.

Óriási szerencsém volt, hogy amíg ki nem ért a mentő, volt annyi lélekjelenlétem, hogy azonnal bezártam a futó aukcióimat - különben már engem is feljelentettek volna.

De tudok olyanról, hogy hirtelen beindult a szülés egy kismamánál, egyik másik eladót meg elütött egy autó. Ezek mind-mind megtörtént dolgok - nem kell rögtön csalót kiáltani.

2.- mikor vetted a táskát? Mennyi idő telt el az utalás óta?

3.- "Az eladó nem adott meg telefonszámot se, csak a nevét meg a számlaszámát. "

A Vatera rendszere automatikus üzenetet küld a vásárlás után az eladó adataival: név, cím, telefonszám. Megvan ez az értesítésed a Vaterától? Ebben sincs telefonszám?

4.- a vaterának van egy olyan programja, hogy "biztonságos vásárlás". Javaslom, olvasd el, tanulmányozd és előbb írj a Vaterának, hogy mi történt, utána majd ők megmondják, mit tegyél. Ja, és most, mivel hétvége van, lassabban fognak válaszolni.

2017. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, kérdező, egy percet se várj ám!


Hogy lehet egy vaterás profil kamu?!Szerinted?!

2017. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Vatera visszafizeti.


[link]

2017. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es, ez igaz, de csak bizonyos feltételek mellett és csak akkor, ha tényleg kamu a profil.

Ha csak türelmetlen volt a vevő, akkor nem. Amúgy annyira érdekli a kérdésére adott válasz, hogy már 3.-ik napja felénk se néz - lehet, közben már megoldódott a gondja... :-)

2017. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anc ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mikor vetted a táskát, és hány napja nem reagál az eladó. Ha mondjuk már 3-4 nap eltelt, akkor gyanús a dolog, de nem kell aggódni, a Vatera kártalanítani fog, ahogyan a 7-es hozzászóló is írta.
2017. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha 3-4 után már hisztiztek, nem szeretnék veletek üzletelni. :-)
2017. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!