Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek a vaterán, mit tegyek?

Átvertek a vaterán, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először is, tudom, hogy ilyen esetben feljelentést kell tenni, de mivel külföldön vagyok, ezt nem tudom megtenni. Néztem a Rendőrség honlapját, hátha lehet online feljelentést tenni, de nem találtam. A vaterának is írtam, de ők mossák kezüket ez ügyben. A lényeg, hogy angol ruhát hírdetett az illető jó vagyis krém minőségűt, tehát új és újszerű ruhákat, helyette pedig bolyhos, foltos ruhákat kaptunk. Rendeléstől számítva 1 hónapra rá szállította a ruhákat. 200.000Ft-ot öltem bele, szóval nem kis pénzről van szó. Összesen 6 károsultat számoltam akik vettek tőle, mindenki elégedetlenkedik. Emailre nem válaszol se telefonra. Felhasználónév inaktív, vélhetően a jutalékot nem fizette be, azért, de már amúgy se lenne aktív, mert rengeteg minusza van. Tud valaki esetleg valami tanácsot adni?

2013. jan. 12. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Bankszámla/név alapján feljelentés. Majd ha itthon leszel.
2013. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

De ha látod, hogy rengeteg mínusza van, akkor hogy az Isten fizetsz neki előre 200.000 forintot? Ennyi felesleges pénze van a magyar embernek, vagy mi az Isten?!

És hihetetlen, hogy mindig vannak emberek, akik bedőlnek ilyennek...

2013. jan. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem lesz egyszerű, mert ezek szerint küldött árut, csak rossz minőségűt, így ezzel a rendőrség nem nagyon fog foglalkozni. Esetleg egy fizetési meghagyást érdemes megpróbálni, bár ha ellentmond, akkor mehettek pereskedni.


Ha nincsenek jó értékelései, felelőtlenség volt kifizetni ennyi pénz olyan árura, amit nem láttál. Tanulópénz... bár kicsit drága.

2013. jan. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
ezt buktad. nagyon buta emberek vannak, komolyan :s ha látod h ennyi mínusza van, minek fizetsz ki ennyi pénzt?? hát magadnál vagy? így jártál...
2013. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor vettem tőle, akkor még 1 minusza sem volt, csak plussza. Decemberben indította az aukcióit, akik vásároltak tőle, azok adtak közben minuszokat most januárban. Ha lettek volna minuszai, akkor képzelhetitek, hogy nem veszk tőle semmit, annyira nem vagyok hülye...
2013. jan. 13. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy is, 200.000Ft már nem az a tétel, amit csak így simán netes rendelésre elszór az ember. Ha ennyi pénzt el akarsz költeni, szerintem az a minimum, hogy személyesen megnézed.
2013. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sajnos én is csak azt tudom ismételni, amit az előttem szólók, és csakis azért teszem meg, hogy hátha minél többen szajkózzuk, akkor több fülhöz/szemhez jut el az infó, hogy 10 ezres értékhatár a maximum, amit érdemes postán - legalábbis magyar viszonylatban - utalással, látra teljesíteni, és azt is csak akkor, ha nincs egyetlen negatív értékelése sem az eladónak, plusz: legyen már több, különböző felhasználóktól érkezett értékelése!!!


ami az ennél nagyobb összegeket illeti, azokat csakis és KIZÁRÓLAG személyes átvétellel, megtekintést követően szabad kifizetni, és lehetőleg akkor sem egyedül bonyolítani atranzakciót, kísérő (értsd: tanú!) legyen az emberrel, aki bizonyítja a történteket szükség esetén!!!


minden egyéb felejtő! akármennyire is csábító az árú: felejtő! sőt, minél csábítóbb az ajánlat, annál inkább felejtő! ("túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" effektus!) ha a személyes átvétel semmiképpen nem megy az eladó részéről, akkor simán le kell mondani a termékről - majd lesz másik jó ajánlat, vagy ha nem, akkor ez is tuti kamu volt...


szóval, senki ne hagyja magát hülyére venni, könyörgöm!


annyi lehetőséget rejt az internet erre - tudom, kényelmes dolog a fotelből utalni, és otthon várni a tuti kis csomagra, de én azt mondom, a biztonság ennél sokkal fontosabb, na és a saját lelki békénk - mert amikor így lehúzzák az embert, az nem kis idegeskedéssel jár, lássuk be... utólag pedig már hiába okos az ember.... :/

2013. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha már egy negatív értékelése van az elADÓNAK AKKOR NEM SZABAD RENDELNI TŐLE SEMMIT.,
2014. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!