Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek vaterán,70. 000...

Átvertek vaterán,70. 000 forinttal. Tehetek feljelentést? A többi lent.

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy NEM KÉRNÉK a sok "én nem utaltam volna ennyi pénzt előre" hozzászólásból. Múlt héten rendeltem egy telefont vateráról. Az lenne a kérdés, hogy mivel nem az én vatera accountom volt, hanem egy rokonomé, de én vettem a terméket és hozzám szállították volna, a rokon meghatalmazásával tehetek-e én feljelentést? Másrészt, mennyire fognak velem a rendőrségen úgymond foglalkozni? 70ezer forint már büncselekménynek számít, nem?

A másik kérdés: Bankszámlaszám alapján meg kell hogy találják a csalót? Köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 26. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%
Hát akkor.....szopás!
2013. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

Mivel a vaterán árusítani csak alapos regisztráció után lehet, kamu adatokkal nem, így igen, tehetsz feljelentést, a vatera ki fogja adni a rendőrségnek az adatokat és ha az emberünk még az országban van meg is fogják találni.


Persze a pénzed te ettől nem fogod visszakapni, de legalább a r*hadék megtanulja, hogy a tetteinek következményei vannak.

2013. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen, hogy ki tesz feljelentést meg kinek az accját használtad. A lényeg, hogy be kell menni és fel kell jelenteni.
2013. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ez biztos, hogy a pénzt nem fogom viszontlátni?
2013. júl. 26. 22:07
 5/25 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, és kemény munkával szedtem össze ezt a pénzt.. Szóval lehet hogy másnak kevésnek tűnik, de nekem most se telefonom, se pénzem, elég fontos lenne hogy visszakapjam..
2013. júl. 26. 22:12
 6/25 anonim ***** válasza:
47%

A rendőrség nem fog neked pénzt visszaadni.


A csaló pedig ha nem adja vissza neked önszántából (mondjuk mert megijed a rendőröktől) akkor így jártál. Ha elkapja a rendőrség és bizonyosságot nyer a csalás ténye, akkor lehet neki fizetési meghagyást küldeni, amit vagy elfogad vagy nem, aztán ha ne akkor lehet perelni (ami ilyen összegnél majdhogynem értelmetlen). Végül pedig ha esetleg jogerősen megnyered a saját pénzed kérdéses, hogy a csalónak akkor épp lesz-e bármi nemű pénze. Mert ha nem akkor úgy sem fizet és semmit sem tehetsz.

2013. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. júl. 26. 22:19
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: Pénzbe kerül az, hogy én őt feljelentsem?
2013. júl. 26. 22:20
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Dehogyis. Szép lenne ha ezért is fizetni kellene.
2013. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Rendben van, nagyon szépen köszönöm!!
2013. júl. 26. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!