Van esélyem lakáshitelre?

Figyelt kérdés

3millióért néztem ki egy felújítandó kis házat, nagy telken, faluhelyen.


Szerintetek kaphatok lakáshitelt az alábbiak alapján?


19 éves vagyok

egyedülálló, nincs gyerekem

középfokú végzettség, érettségi

14 hónap folyamatos munkaviszony

havi bruttó 187ezer a keresetem

nem volt, most sincs hitelem/tartozásom

nincs megtakarításom


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 27. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Gyakorlatilag esélytelen az alábbi okokból:


Nagyon kis értékű az ingatlan.

Faluhelyen van

A fentiek miatt legalább 50% önerő kellene, de még ekkor sem biztos, hogy kapsz hitelt, mivel ilyen kis értékű ingatlanokat csak az OTP és a helyi takarékszövetkezetek fogadnak el fedezetnek.

Kizárólag akkor van esélyed, ha a családod fel tud ajánlani egy nagyobb értékű ingatlant fedezetnek.

2017. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


Törvény írja elő a bankoknak, hogy kötelező önerőt kérniük. Tehát nem tehetik meg, hogy nem kérnek tőled önerőt.

2017. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy előttem is írták: törvényi előírás minimum 20 % önerő - de ettől kérhetnek többet is a bankok és igen, vidéki kis házra nem valószínű, hogy adnak.


De ezt még kiegészíteném 2-3 dologgal:

- jó pár bank 23 év alatt egyáltalán nem ad hitelt

- ha kapnál is és meg tudnád venni,utána 0,4% vagyonszerzési illetéket kell fizetned: ez esetedben 120 ezer ft lenne - ezt miből fizetnéd?

- végezetül azt írod, felújítandó - de miből újítanád fel? Mert pénzed ugye nem lenne rá, hiszen fizeted a törlesztőrészletet + a rezsit. Ha meg arra gondolsz, hogy nagyobb hitelt veszel fel, az nem működik, mert a ház értékének 80 %-ánál nagyobb hitelt nem ad a bank. És a bank értékbecslője megy ki, tehát hiába akarsz az eladóval esetleg többet íratni vételárnak.

Szóval kérdésedre a válasz: önerő nélkül semmiképpen sem - de amúgy is necces lenne...

2017. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"- ha kapnál is és meg tudnád venni,utána 0,4% vagyonszerzési illetéket kell fizetned: ez esetedben 120 ezer ft lenne - ezt miből fizetnéd?"


Az a 0,4% igazából 4%, viszont 35 év alatti vásárló első lakástulajdona megszerzésekor ennek csak a felét kell, hogy megfizesse, és erre is kaphat 12 havi részletet.

A többi viszont igaz, a korod és az ingatlan értéke miatt gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy lakáshitelt kapj.

Személyi kölcsönt vehetnél fel ilyen értékben, aminek 7 éves futamidővel kb 50-60 ezres törlesztője van.

Kérdés, mit kell újítani a házon, mert ekkora törlesztővel a felújítás plusz a te megélhetésed már nagyon necces lenne.

Mindenesetre a személyi kölcsönnél is sok banknál minimum 21 éves életkor a feltétel.

2017. máj. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor marad a spórolás és majd pár év múlva...


Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 28. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el félrerakni azt az 50 ezret, amit a hitelre szántál volna.


Egyrészt nagyon gyorsan rá fogsz jönni, hogy mivel jár ez (ok, 1-2 hónapig mindenki képes meghúzni a nadrágszíjat, de mikor 6. hónapja rakod félre, van 300 ezred, és elkezdesz töprengeni rajta, hogy mi mindent tudnál annyi pénzből venni, akkor gyorsan rá fogsz jönni, hogy a hitelnél ezt min. 10 éven át kell majd csinálnod)

2017. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az a 0,4% igazából 4%, "

Teljesen jogos 4-es, köszi a helyreigazítást. Természetesen 4 %, még magamban ki is számoltam, hogy kb. 120 ezer ft, csak eléggé "este" volt már, így elírtam.

A 35 év alatti, első lakásos kedvezményről meg nem is tudtam.

Mindenkitől bocsi :-)

2017. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már többször is tapasztaltam, sokan félreértelmezik a törvényt az önerővel kapcsolatban.

NEM ÍR ILYET ELŐ A TÖRVÉNY, HOGY KÖTELEZŐ A 20% ÖNERŐ.

A törvény csak azt szabályozza, hogy az ingatlanokat maximum 80%-ig lehet terhelni.

Ezek alapján megoldható a vásárlás önerő nélkül is, ha:

- van megfelelő értékű plusz ingatlan fedezet


- van annyi magas jövedelem, hogy a szükséges önerő megoldható személyi kölcsönből


- az önerő pótolható pl CSOK-ból


- az önerőt megoldják nem jelzálog alapú munkáltatói támogatásból

2017. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!