Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ördögi kör a végéhez...

Ha az ördögi kör a végéhez közeledik, akkor is úszhat az ingatlan?

Figyelt kérdés
20évre vettek fel szüleim 2M forintot,ebből 14év már lejárt ,de még 3M forint vissza van. 6év alatt kell ezt visszafizetni ugyebár.Elviheti az ingatlant az OTP , ha 2M forint alá megyünk ,de valami oknál fogva (haláleset például) , nem tudunk már fizetni? Annak idején úgy értékelték fel ,hogy a mi ingatlanunkra ennyi pénz adható. Természetesen devizahitelről beszélek !

2017. máj. 28. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
a devizahitelt forintosították több mint egy éve.
2017. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Írtam 3M-nél vagyunk ,de haláleset közeledik sajnos. Lényeg : Ha a felvett összeg alá tudunk menni valahogy , akkor már nem viheteik el az ingatlant ? Vagy mi fog utána következni ? A hitelt szüleim vették fel, én csak öröklöm elvileg ... ezért nem vagyok jártas a témában. De az OTP világos infokat nem ad ! Nagyon "hazabeszélnek"

sajnos !

2017. máj. 28. 19:21
 3/20 A kérdező kommentje:
Az alapokat tudom , nyílván már voltam az OTP-ben többször ez ügyben !
2017. máj. 28. 19:23
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vihetik az ingatlant. De ha tudnak mást vinni egy kis összegű tartozásnál, akkor nem azt fogják (pl fizetésből letiltás)
2017. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszait !
2017. máj. 28. 19:30
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ingatlant viszik, hanem elárverezik és befolyó pénzből veszik le a tartozást. De a maradékot megtarthatod.
2017. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szakály György ***** válasza:
100%

1. Az OTP szempontjából mindegy, hogy a tartozásod kevesebb, mint amit felvettetek vagy több. Ami számít: van-e az esedékességtől számítva 90 napon túli tartozásotok. Ha van, akkor az OTP felbonthatja a szerződést. Ez után el szokta adni a tartozást az OTP Faktoring nevű követeléskezelő cégnek, aki végrehajtást kezdeményezhet a közjegyzőnél. A végrehajtás (végrehajtó magas haszonkulcsa és díja) igen drága mulatság, amit az utolsó fillérig az adóssal fizettetnek meg. Ha ehhez hozzászámítjuk a késedelmi kamatokat és az egyéb banki költségeket (felszólítólevél, telefonos megkeresés, közjegyző szerződésfelmondás miatti költsége), és hogy milyen piti áron szokták elárverezni az ingatlant, akkor örülhetsz, ha nullszaldósan szállsz ki az "üzletből".


Ha örökölni szeretnél, akkor tovább kell fizetned a törlesztőrészleteket.

Nem derült ki a bejegyzésedből, hogy Neked van-e jövedelmed, ha van, az hogyan aránylik a törlesztőrészlet nagyságához.

Ha ezt is leírod, tudom megmondani, mit érdemes tenned.

2017. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
45000Ft a havi törlesztőrészlet ,ezt apám nyugdíjából vonják le. Én ápolási segélyt kapok utána , 42000Ft-ot. 30 éves vagyok , és rosszul állnak a dolgok sajnos. Én a hitelről nem tudtam ,én soha nem vennék fel ilyet ! De úgy néz ki jut nekem is egy :-( !
2017. máj. 29. 18:57
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vaguok tul jartas ezekben, de 2 dolgot tudok elkepzelni:

1. Fizeted tovabb a hitelt ha az ingatlant te oroklod. Ebben az esetben probalj megegyezni a bannkal a havi torleszto csokkenteseben. Bar amit irtal az nem sok. Ismerosomek 160ezerrol vittek le 120ra miutan megegyeztek a bankkal. Ezzel persze kitoljak a hatralevo eveket ami a kamatokat is noveli. Mivel irtad hogy apoloit kapsz, gondolom ha a nemvart halal eset bekovetkezkik, utana fogsz tudni csak munkat keresni. Ha nem talalsz egybol munkat, nemfogod tudni fizetni a torlesztot.


2. Lemondasz az oroksegrol, igy a hitel se lesz rad terhelve. Ha abban az ingatlanban laksz amin a hitel is van, el kell kezdened lakast/szobat keresni a munka mellett.


Egyik se a legjobb opcio, de en a 2est valasztanam. Igy legalabb 0rol kezdenel a -3M helyett.


Hidd el, ezzel nem vagy egyedul. Sajnos eleg sokan vannak igyan ebben a cipoben:(

2017. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A 2. variáció jó igen.Már voltam a jegyzőnél,de bonyolult lemondani sajnos.Az én esetemre vetítve, az OTP-nek is bele kell egyezni abba ,hogy én lemondok az örökség minden formájáról!
2017. máj. 30. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!