Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ördögi kör a végéhez...

Ha az ördögi kör a végéhez közeledik, akkor is úszhat az ingatlan?

Figyelt kérdés
20évre vettek fel szüleim 2M forintot,ebből 14év már lejárt ,de még 3M forint vissza van. 6év alatt kell ezt visszafizetni ugyebár.Elviheti az ingatlant az OTP , ha 2M forint alá megyünk ,de valami oknál fogva (haláleset például) , nem tudunk már fizetni? Annak idején úgy értékelték fel ,hogy a mi ingatlanunkra ennyi pénz adható. Természetesen devizahitelről beszélek !

2017. máj. 28. 18:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyzőnek lehet, hogy több munka, de az hogy lemondasz az örökségről egyedül a te döntésed, a bankot tájékoztatni kell erről, nem kell a beleegyezését kérni.

Közjegyzőt keressél, ne a polgármesteri hivatal jegyzőjét.


Egyik szomszédunk a Merkantillal úgy tudott megegyezni, hogy az elhunyt édesapja tőketartozását kamatmentes tartozássá tették, tehát az örökösöknek csak a hátralévő tőkét kellett megfizetniük, ami esetükben már csak 150 eFt volt.

Ők jól jártak végül, mert a tisztességes elszámolással kb. ennyit vissza is kaptak.

2017. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

6 év (72 hónap alatt) havi 40 eFt = 2,88 mFt

A kamat már így is elég jó (negatív), ezt hazánkban nehezen tudom elképzelni.

2017. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha eladni akarjuk , ha kitolatni ,ha lemondani , az OTP mindenről tudni akar ,ami ezzel az ingatlannal kapcsolatos.
2017. máj. 31. 14:59
 14/20 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén ,én arra is gondoltam megváltoztatom a nevem ,aztán itthagyok mindent! Nehezebben talál meg a végrehajtó,ha egyáltalán megtalál ...
2017. máj. 31. 15:01
 15/20 Szakály György ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de nem kaptam értesítést a portál üzemeltetőjétől, hogy újabb hozzászólás lett feltéve ez ügyben.


Azt írod, hogy nem is tudtál a kölcsönről hosszú ideig. Ezek szerint a bankkal kötött szerződésben nem vagy megnevezve. Nem vagy se adóstárs, se zálogkötelezett, sem kezes. Ebből az is következik, hogy a földhivatali tulajdonlapon sem szerepel a neved: nem vagy sem résztulajdonos, sem haszonélvező. Ha ez így van, akkor csak a Te döntésed, hogy elhalálozás esetén a hagyatéki tárgyaláson elfogadod-e a hagyatékot, vagy sem.


Az, hogy a bank tudni akar róla, természetes, de ez nem jelenti azt, hogy beleszólása van a döntésedbe: hogy abba ő beleegyezhet vagy megvétózhatná. Ő csak tudhat róla és tudomásul veheti a döntésedet.

2017. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szakály György ***** válasza:

Itt egy cikk ebben a témakörben:

Az államra száll a devizahitel, ha minden örökös visszautasítja

[link]

2017. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt ! Még azt is szabályozni akarja az OTP , hogy van-e biztosítás az ingatlanon. Mert jelenleg nincs. Miből ? Nekem hihetetlen ,hogy ez a dolog sok száz emberrel megtörténik !
2017. jún. 8. 20:26
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, hogy a szerződésszegésnek minősül a biztosítás megszüntetése, azaz felmondhatja a bank a szerződést, el kell olvasni a szerződést.
2017. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jól emlékszik ! Csak azt nem tudom miből kötök újat ... + Minek ? Volt 2 káreseményem idén , enyikre se kaptam semmit !
2017. jún. 11. 15:47
 20/20 Szakály György ***** válasza:

Jelzálog biztosítékú banki kölcsönszerződésnél kötelező kötni lakásbiztosítást. Ezekben a biztosítási szerződésekben a "kedvezményezett" a bank, nem pedig a tulajdonos. Kár esetén a banknak fizetnek, nem a tulajdonosnak, viszont a biztosítás díját "természetesen" a tulajdonosnak kell fizetnie. Ezzel biztosítja be a bank a tulajdonos költségére, hogy ha a jelzálog tárgya megsemmisül (pl. elviszi az árvíz a lakást), akkor is legyen fedezete a kölcsönnek.


A bank nemcsak azt nem tolerálja, ha a törlesztőrészletet nem fizeti a tulajdonos, hanem azt sem, ha a biztosítás felmondja a biztosítós cég díj meg nem fizetés miatt.

2017. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!