Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtó küld értesítést ha...

Végrehajtó küld értesítést ha inkasszót tesz a számlámra?

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jellemző. Miért is tenné? Hogy legyen ideje az adósnak előtte megszüntetni a számlát, elirányítani az oda érkező kifizetéseket?

A bank küld értesítőt, amikor az inkasszó már a számlán van.

2017. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak mert kaptam egy levelet ma a végrehajtótól de még nem tudtam átvenni, erre tippeltem.Részletet már kértem, de azt onnan kellett kérnem ahova tartozok, most nem tudom mire gondoljak mi ez a levél, gondolom nem ő válaszol a kérelmemre.
2017. jún. 1. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a megegyezéssel kapcsolatban írt, például azt, hogy amíg rendben fizeted a részleteket, addig szünetelteti a végrehajtást. Esetleg azt, hogy az eddigi munkájáért milyen díj esedékes és azt hova utald.
2017. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a végrehajtást kérő (hitelező) megjelöli, akkor a végrehajtási lap másolatát a végrehajtó megküldi az adósnak.


Ez is tekinthető egy fizetési felszólításnak. Ha az adós fizet akkor a végrehajtó nem foganatosít intézkedéseket. Persze itt már nagyon rövid idő van.


Ez egyrészről kulturáltabb elintézési módja, mintha inkasszó, bérből letiltás, stb... eszközökhöz nyúlna, viszont kockázat is a hitelező számára, hiszen az adós gyorsan le tudja nullázni a számláját, máshova utaltatja a munkabérét, tehát a végrehajtás megnehezül.


Lehet, hogy a végrehajtási lapot kaptad még csak meg.

2017. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!