Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogom van megszüntetni a...

Jogom van megszüntetni a bankszámlámat aznap?

Figyelt kérdés
Google nem a barátom, rákerestem és általában két információ van, az egyik hogy a bankszámlát rögtön megszüntetik a másik hogy a bank nem engedi aznap hanem csak 30 nap múlva engedi megszüntetni. Melyik az igazi?
2017. jún. 7. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen aznap? Nyitás napján? Egyébként ez bankoktól is függ, így érdemes az adott bank honlapján nézelődni.
2017. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
adott bank honlapján nincs info. Aznap alatt azt értem hogy fogom magam, bemegyek és ott helyben meg is szüntetik.
2017. jún. 7. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi nemrég szüntettünk megy egyet. Azonnal. Kitöltöttük a papírokat. Megbeszéltük, hogy hogyan rendezzük, ha még jár nekünk vissza valami különbözet a számlavezetési díjból, vagy ha nekünk kell még valamit befizetni. Ennyi.
2017. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ott azonnal meg tudod szüntetni. De lehet, hogy az ő rendszerükből nem azonnal törlődik és annak van átfutási ideje. De az téged nem biztos, hogy érint.

Egyébként meg bemész a saját bankodba, elmondod, hogy mit szeretnél, és elmondják, hogy mi a menete.

2017. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán el tudom képzelni, hogy bár megszüntetheted, még 30 napig benne marad a rendszerben, hogy az esetlegesen már úton lévő utalások ne pattanjanak vissza. De ez neked érdeked.
2017. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

- ha volt hozzá bankkártya 30 nap múlva szűnik meg

- ha nem volt bankkártya, akkor azonnal

2017. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
nekem volt olyan, hogy nem lehet azonnal megszüntetni, mert szerintük vannak még valami állandó utalások, meg csoportos beszedések... Aztán meggyőztem őket, hogy nincsenek. Végül rögtön megszüntették.
2017. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Google nem is hiteles forrás.


Csak a bank honlapján található ÁSZF. Ezeket a szabályokat az ÁSZF tartalmazza nem a hirdetmény, tehát valószínűleg rossz helyen kerested.



Ha a számlához nincs kártya akkor általában azonnal zárható a számla.


Ha kártya tartozik hozzá, akkor 30 vagy 45 nap is lehet.


Ha inkasszó van a számán vagy hiteltörlesztési számla akkor meg sem szüntethető amíg az inkasszó sorbanállási ideje le nem telik, vagy a hitelt vissza nem fizetitek.

Vannak még hasonló esetek.



Ha a számla megszüntethető, azonnal vagy 30-45 nap múlva, akkor is elég egyszer bemenni, aláírni a szükséges dokumentumokat. Ilyenkor a program azonnal kiszámolja, hogy mennyi pénz jár vissza vagy mennyit kell befizetned.

Költségek időarányos részének terhelése vagy ha korábban terhelték akkor visszakapod.


A lényeg, hogy ilyenkor nullázni kell. Az pedig, hogy utána még valameddig a számla él, nem jelent már semmit, a felmondási időszak végén megszűnik.


Hogy jogod van-e az volt a kérdés.


Az ÁSZF illetve a szerződés amit aláírtál szabályozza (a szerződéssel az ÁSZF-et is mindig elfogadod!).


A 30 illetve 45 napos felmondási idő jogilag úgy néz ki, hogy határozatlan idejű szerződést az ügyfél x napos határidővel jogosult indoklás nélkül felmondani.


Technikailag erre azért van szükség, hogy ha egy terhelés (kártyás vásárlás) később érkezik be, legyen hova könyvelni.

Persze ha ilyen történik, hiába mondtad már fel a számlát, azt utólag is ki kell fizetni, de ez evidens.


Akik nem értenek hozzá csak a bankot szidják erre mondják, hogy "még egy hónapig le akar húzni a bank".


Ha nem kapcsolódott kártya a számlához és ezért nem lehetséges később terhelt tétel, akkor vagy azonnal vagy sokkal rövidebb felmondási idővel felmondható a számlaszerződés.


Amúgy melyik bankról van szó?

Ha nem is teljesen egyformán de a lényeget tekintve egyformán működnek ebben is a bankok.

2017. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!