Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel hogyan? Sürgős!

Diákhitel hogyan? Sürgős!

Figyelt kérdés

Elméletileg lehet-e egyszerre diákhitel1-et és diákhitel2-t is igényelni?Mi az a legrövidebb idő,amire fel lehet venni a diákhitel 2-t? A diákhitel 1-nél muszáj annyit felvenni, ami egy félév ára vagy lehet úgy is, hogy részben a spórolt pénzemből, részben a hitelből fizetem a tandíjat?

Ha csak az egyiket választom, melyiket éri meg jobban?



2017. jún. 12. 19:21
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsánat azt hiszem összekevertem a diákhitel 1-et és 2-t
2017. jún. 12. 19:30
 2/3 anonim ***** válasza:

A DH1 szabad felhasználású, megigényled, megkapod a bankszámládra, arra költöd, amire akarod. Kamata változó. Félévente maximum 250 ezer forint az igényelhető összeg.


A DH2 kötött felhasználású, te nem is látod a felvett pénzt, mert egyenesen a felsőoktatási intézménynek utalják. Kamata változó, de állami támogatással fix 2% lesz. Maximum az önköltség összege igényelhető, de kevesebbet is lehet. Ilyenkor a különbözetet zsebből fizeted az intézménynek, ennek módjáról őket kell megkérdezni, szerintem adminisztrációs szempontból egyszerűbb felvenni a teljes önköltségre, és utána a DH központnak visszafizetni.


Mindkettőt fel lehet venni egyszerre. Mindkettő szüneteltethető, ami azt jelenti, hogy csak 1 félévre is fel lehet venni (sőt a DH1-et havi bontásban is lehet kérni). Mindkettő előtörleszthető, tetszőleges, akár korlátlan mértékben, és akkor az előtörlesztett összeg már nem kamatozik.


Melyik éri meg jobban? Rossz a kérdés, mert másra jók. Ha van spórolt pénzed, de nem elég az önköltségre és minden másra is, akkor a DH2-t javaslom felvenni, mert alacsonyabb a kamata, mintha zsebből kifizetnéd az önköltséget, és mellé vennél fel DH1-et.

2017. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ! :)
2017. jún. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!