Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliában melyik bankban...

Angliában melyik bankban nyitottatok számlát?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, hogy nagyon bonyolult.


Hol megy egyszerűbben? Miket kértek?

Főleg az érdekel, hogy a kezdettkor, amikor kimentetek, hol sikerült és hogyan.



Lehet egyből olyat nyitni ami több mindenre használható? Nem csak saját ATM-ből felvenni a fizetést.



Olyantól nem kell tartani, ha valahol a banki dolgozó engedékeny és nem kér be minden dokumentumot, utána később emiatt a számlát megszünteti a bank?



Minden infoért hálás lennék.


Még nem vagyok kint amúgy.



Köszi!

Norbert



2017. jún. 15. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Norbert!

Javaslom, böngészd az angol bankok holnapját, ugyanúgy fenn vannak az alapvető információk, hirdetmények és szabályzatok, mint a magyarok esetében.

2017. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is tudom.


De ami nincs fent, az éppen az amiket a kérdés alatt írtam.

A számlanyitási bonyolultság, korlátozások.

Miket kérnek...


Ki mikor válthat magasabb szintű számlára?


A gyakorlati oldalát kérdezném.

2017. jún. 16. 08:35
 3/6 anonim válasza:
100%

A számlanyitás menete ott van a bankok honlapján, ezt neked kell eldönteni, hogy milyen bonyolult lesz lakcímet szerezni és igazolni, munkahelyet igazolni stb.

A legtöbb angol bank akkor nyit neked számlát, ha ezek a minimum iratok megvannak, továbbá habeszélsz angolul... Legtöbbször alap bankszámlát- és kártyát kapsz, legtöbb európai országban használhatod a kártyát. Kb 1 év múlva vagy jobosult magasabb fokozatú kártyára, amikor már mínuszba is mehetsz vele. Nem tudom, mire "másra" akarod még használni a bankkártyát, esetleg jég lekaparására a szélvédőn, de óvatosan. A banki dolgozók nem engedékenyek.

2017. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A feltételeket én is ismerem, csak hogy köztudottan nagyon rugalmasak.

Van bank amelyik elfogad ezt, másik nem fogadja el, de elfogadja azt, stb...



A kártyát, számlát mire használni?


Sokszor az elején csak basic accountot nyitnak, amihez olyan kártya jár amivel csak saját ATM-ből lehet felvenni készpénzt.

Neten több helyen is írják magyarok akik megtapasztalták.


Olyan számlát szeretnék amihez olyan kártyát kapok, amivel rögtön lehet vásárolni és kp-t mindenhol felvenni.


A hitelkeret egyáltalán nem érdekel. Nem is kell.

2017. jún. 18. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 2015-ben jöttem ki, a HSBC-nél sikerült, miután a Lloyds és a Barclays is elküldött. A munkahelyemről kértek egy igazolást, de olyan kritériumokkal, hogy amit a managerem először írt, azt el se fogadták. Még abba is belekötöttek, hogy a cég logója nincs rányomtatva a papírra. A lakcímemet csak a JobCentre-től kapott (NI-számos) levéllel tudtam igazolni, ez is problémát jelentett.

A kártyámmal bármelyik UK-beli banktársaság ATM-éről ingyen vehetek le pénzt, és én még nem cseréltem le a basic accountot.

2017. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2016 decembersében a HSBC banknál nyitottam basic bank accountot. NI számot nem kértek (akkor volt intézés alatt).
2017. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!