Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közösen vennénk fel hitelt,...

Közösen vennénk fel hitelt, mekkora lehetne a maximum törlesztő részlet?

Figyelt kérdés

Elvileg úgy van, hogy a fizetés fele lehet a maximum ha jól tudom? De mi van olyankor ha 2en vesszük fel? Összeadódik?


2x 150e ft a bejelentett jövedelmünk nettóban.


2017. jún. 16. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Mégis milyen hitelt?

Mert pl egy áruvásárlásinál tutira nem fogják "összevonni", de lakásvásárlásnál bevonhatják a ...-t (párod, feleséged/férjed, szülőd?) adóstársnak, ha nem elég erős a jövedelmed.

De ha elárulnád, hogy mennyi hitelt (és mire) akarsz felvenni, úgy azért könnyebb lenne válaszolni.

2017. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem tudom, pontosan még csak nézegetünk lakásokat.

így nem tudom mennyi hitelre lenne szükség.

5-10m között vennék fel. 150-180e -t szeretnék törleszteni havonta úgy hogy a bejelentett jövedelem kb 310e ft lenne összesen. emelett van még maszekból is de ugye azt nem veszi figyelembe a bank. a 180-at kényelmesen tudnám törleszteni és így elég hamar viszza lehetne fizetni, a kamatot is szeretném fixáltatni arra a 3-4 évre.

Alap kalkulációkat végeztem már, és ha engedik a 150-200e -s törlesztőt akkor pl 3 év alatt 7M helyett 7.5-t kellene visszafizetni úgy h végig fix a kamat.

2017. jún. 16. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, összeadódik a nettó jövedelem adóstársak esetén, továbbá ha van más hiteled is, annak a havi törlesztőjével csökkentik ezt az összeget. Az így kapott összeg max. 40-50 %-a lehet a havi törlesztő.
2017. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi :)

volt egy ismerősöm aki felajánlotta, hogy ha az ő bankjánál veszek fel hitelt el tudja intézni, hogy ne legyen meg ez a limit azaz bármekkora törlesztőm lehessen, akár teljes fizus is. Szerintetek ebben lehet buktató? magasabb kamat? vagy közbe ellenőrzik és visszavonják esetleg a hitelt és egybe kell visszafizetni?

2017. jún. 17. 09:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Senki nem tuja "elintézni", hogy a legális összjövedelmetek 50%-a fölött legyen a havi részlet, mivel ezt törvény szabályozza, amit minden banknak be kell tartani.

Létezik viszont egy olyan trükk, amivel mégis megoldható, hogy 4 év alatt "kamatmentesen" fizesd vissza a hitelt, ha tudsz párhuzamosan 3-5 db 20E Ft-os lakástakarékot fizetni a hitel mellett. Összességében a törlesztőrészleted is kevesebb lenne így.

2017. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

""a 180-at kényelmesen tudnám törleszteni..."

"volt egy ismerősöm aki felajánlotta, hogy ha az ő bankjánál veszek fel hitelt el tudja intézni, hogy ne legyen meg ez a limit azaz bármekkora törlesztőm lehessen, akár teljes fizus is. Szerintetek ebben lehet buktató?..."


Nos, már eddig is alig álltam meg, de most már muszáj leírnom:

Kérdező, tipikusan az az ember vagy, nem tudja jól felmérni a helyzetet pénzügyileg és képes állig eladósodni. Gondoltál már arra - akár csak egy másodpercre is - hogy ami most van, az nem biztos, hogy örökké így marad?

Mi van akkor, ha ne adja Isten valamelyikőtök lebetegszik vagy megszűnik a munkahelye?

Értem én, hogy van mellékes is, de hogy akarsz 150 ezres fizetésből 180 ezret fizetni? Annak a lakásnak rezsije is van... A táppénz pl. a fizetés 50-60 %-a, máris ott tartunk, hogy egyikőtök megbetegedése esetén már csak 225 ezer a havi (stabil) jövedelmetek (pl. 180 ezres törlesztő mellett).


De hogy ne csak "beléd kössek", hanem tanácsoljak is valamit:ha azért akarsz ilyen mértékben eladósodni - amit nem biztos, hogy 5 év múlva is ugyanígy tudsz törleszteni - , hogy kevesebb kamatot kelljen fizetni, akkor javaslom az alacsonyabb törlesztőt és mellette a lakáskasszát, ahogy írták (havi 20 ezer)

- vagy hosszabb futamidőt alacsonyabb törlesztővel és a hitel felvételekor érdeklődd meg a banknál, hogy előtörlesztés esetén mi az ábra (magyarul, ha közben mégis több pénzed van, tudsz nagyobb összeget fizetni. De ha nincs több pénzed, akkor az alacsonyabb törlesztővel mégis elboldogulsz.

2017. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék kockáztatni azzal, hogy sok-sok évre veszem fel, mert akkor ha felmennek a kamatok, elég nagyot lehet bukni.

Kb 500e ft a kettőnk havi bevétele, ez legalább 1 éve ennyi. De 400-450 nél kevesebb 3 éve nem volt.

Az előtörlesztés jól hangzik egyébként! Lakáskassza 3 évente változó kamat és akkor ha minden jól megy 3-4 év után egybe visszafizetném. Ha a bank jó kondíciókat tud ajánlani ilyen feltételkkel is.

Utánnanézek ma, hogy jönne ki.

Egyébként ha minden bevétel kiesik akkor is legrosszabb esetben bukjuk a lakást de akkor is van hova mennünk. Nagy felelőtlenséget nem követnék el ezzel szerintem.

Eddig évi 2 milliót félre is tudtam tenni, az lenne az önerő.

2017. jún. 18. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha minden bevétel kiesik akkor is legrosszabb esetben bukjuk a lakást..."


Meg azt a pár milliót, amit addig belefektettetek...

Továbbra is azt mondom: inkább legyen alacsonyabb a törlesztő és hamarabb visszafizetitek, minthogy most belekapjatok egy olyanba, amit később valami miatt nem bírtok fizetni, s akkor borul minden.


Itt van pl egy kérdés: felvettek 10,3 milliót, azóta visszafizettek 8 milliót és most tartoznak még 12,7 millióval - ez összesen 20 millió (nagy vonalakban),

Jó, ez devizahitel, de itt is az lenne a vége, hogy befizettek eddig 8 milliót+ eladná a lakást (ha nem lenne nagyobb a tartozás, mint a lakás értéke) és akkor ugyan nincs semmije - de tartozása sem. Buknának 8 milliót a semmire...

Szóval ajánlom: csak óvatosan... :-)

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2017. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Készítettem neked egy olyan ajánlatot, ami szerintem a legjobb számotokra.


Nem tudom, mennyi lehet az önerőtök, de ha 20M Ft alatt vásároltok lakást, akkor 10M Ft hitelig jogosultak vagytok egy olyan támogatott hitelre, aminek 5 évig fix a havi részlete és a kamat csak 3,81%. Léteznek olcsóbb hitelek is, de azok 3 havonta, fél évente, évente átárazódhatnak.


Pl ha a hiteligény 8,6M Ft lenne, akkor a hitelt fel kell venni 300h futamidőre, ahol a havi részlet 45.000Ft. Ez mellé el kell indítani 5 db 20.000Ft-os lakástakarékot (amennyiben módotokban áll), amivel a hitelt az 5. évben díjmentesen végtörleszthetitek. Bármilyen hihetetlen, az összköltséged 5 év alatt a lakástakarékok nyitási költségével együtt is kisebb lesz, mint a felvett hitel, tehát ez 5 évre így egy kamatmentes megoldás. Mindamellett, hogy ez a legkedvezőbb, biztonságos is, mert ha később kiderül, hogy túlvállaltátok magatokat a 145E Ft-os részlettel, a lakástakarékok bármikor módosíthatók, csökkenthetők a havidíjak.

A konkrét számítást is el tudom küldeni, ha kéred, illetve az összes feltételt.

2017. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlatot.

Én is utánnaolvastam közben. Ha jól értem az első után minden további takarék szerződéshez 1-1 családtag kell, esetemben ez 3 -ra maximalizálódna jelenleg. Nem tudom később esetleg lehet -e még indítani mondjuk 1 év múlva még 2db 4 éves lejáratút? (és akkor egyszerre járnának le)

Családtagoknak is jelen kell lenni az indításnál vagy elég csak nekem?


Hitellel kapcsolatban ha az 5. év végén (amig a fix kamat szól) előtörlesztéssel lezárom a hitelt, akkor hogy alakul a végösszeg kiszámítása? Mi alapján? A teljes futamidőre meg kell fizetni a kamatokat?

2017. jún. 18. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!