Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » T-mobile és T-home tartozás...

T-mobile és T-home tartozás miatt elértük összesen a 350 ezer ft-ot, mivel nem tudtuk már fizetni. Mivel a ház a férjem és az én nevemen van, igy kétségbe vagyunk most esve, nehogy rátegyék. Menjünk ügyvédhez, és adja át a részét nekem?

Figyelt kérdés
Aki ért a végrehajtáshoz,kérem adjon tanácsot.
2010. máj. 19. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
hmm, hogy jött össze ennyi?
2010. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az átadás után is illetéket kell fizetni, ami a ház értékétől függően lehet a tartozás körüli összeg is.
2010. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kié a tartozás?
2010. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan mindegy, hogy kinek a nevén van. Egyrészt ugye házastársak vagytok, tehát minden, amit a házasság alatt szereztek, az közös vagyon. Gondolom a ház is. Másrészt meg ha hozzátartozóddal kötsz szerződést, akkor az ingyenességet és a rosszhiszeműséget vélelmezni kell -> hatálytalan lesz.

Szerintem inkább próbáljátok kifizetni, mert előbb-utóbb úgyis behajtják.

2010. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kamattal együtt lett a két szolgáltatótól ilyen magas összeg.

Az "átiratás"pedig nem százezres dolog,mivel a mi ügyvédünk nekünk elkészitette kettőnknek 20 ezerért.

A férjemé a tartozás.

2010. máj. 20. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennek azért járjatok utána szerintem. Az ügyvédnek fizetendő díj egy dolog. De: ha ajándékozás volt, az értéke 150000Ft fölött van -> illetéket kell fizetni. Ha eladás, akkor meg adót. Házastársak között lehet hogy ez nem igaz, nálunk (élő) szülő-gyerek átírásnál biztos hogy több, mint 20000-be kerül(ne).
2010. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ráteszi a házra előbb utóbb. Ismerősünknek is rátették és emiatt felmondták az OTP hitelüket. Neki 100 ezer volt a tartozás és emiatt buktak egy 7 milliós házat. Próbálj valahogy részletfizetést kérni. Ha látnak valami fizetési hajlandóságot akkor békén hagynak.
2010. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor beidézem a polgári törvénykönyvből amit írtam fentebb:


203. § (1) Az a szerződés, amellyel harmadik személy igényének kielégítési alapját részben vagy egészben elvonták, e harmadik személy irányában hatálytalan, ha a másik fél rosszhiszemű volt, vagy reá nézve a szerződésből ingyenes előny származott.


(2) Ha valaki hozzátartozójával vagy olyan jogi személlyel, amellyel való viszonyában többségi befolyás áll fenn, továbbá ha a jogi személy a tagjával vagy vezető tisztségviselőjével, illetve annak hozzátartozójával köt ilyen szerződést, a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet vélelmezni kell. Ugyancsak vélelmezni kell a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet azonos természetes vagy jogi személy befolyása alatt működő jogi személyek egymás közötti szerződéskötése esetén, akkor is, ha közvetlen vagy közvetett többségi befolyás nem áll fenn.

2010. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!