Mit jelent az OTP junior kártya aktiválása? Teljesen ingyenes, ha csak pénzt akarok levenni/fogadni (fizetés)?

Figyelt kérdés

Igényeltem az OTP-ben egy junior bankkártyát. Ma érkezett meg. Amikor ott voltam, azt mondták, hogy aktiválhatom az "OTPDirektet", de az havi 150 forintba fog kerülni. A levélben az áll, hogy a kártyám inaktív, és aktiválnom kell, különben nem használható. (amire használni szeretném: nyári munka fizetését erre kapom majd, és pénzlevétel). Ha nem aktiválom, akkor fizetést sem kaphatok rá, meg le sem vehetem?

Tehát ha ezt, amit a levél kér aktiválom, akkor ezt az sms értesítő funkciót is aktiválom egyben?


Azért lenne fontos, mert nem akarom, hogy úgy vonjon le, hogy még nem is kaptam a bankszámlámra semmit, hogy ne legyen gond.


2017. jún. 19. 15:55
 1/2 belapus ***** válasza:

A fizetésed a számládra, és nem a kártyádra kerül.A kártyával csak hozzáférhetsz a számládon levő pénzhez.Már egy egyszerű ATM-en keresztül történő tranzakcióval ( készpénzfelvétel, egyenleglekérdezés, telefonkártya feltöltés ) aktiválódik a kártya.

Szintén aktiválódik, ha egy kereskedelmi egységben POS terminálon PIN kódos fizetést eszközölsz vele.

2017. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit kevered a dolgokat. Az ügyintéző azt mondta, az otp direktet aktiválhatod, az a netbank. Most pedig a kártyádat kell aktiválnod, ez teljesen más. Erre azért van szükség, metr perpill a kártya még nem működik, csak egy műanyagdarab. Ahogy az egyes válaszoló írta, bármilyen kártyatranzakcióval aktiválható, ez biztos részletesen le van írva a levélben. A számládra (!) ettől függetlenül megkapod majd a fizut, és azáltal, hogy első alkalommal felveszed majd az automatából, máris aktiválod a kártyát. Az sms értesítőnek ehhez semmi köze, sem a netbank aktiváláshoz (biztos, hogy az a fizetős és nem az sms?), sem a kártya aktiváláshoz, az egy külön szolgáltatás.
2017. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!