Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom fizetni Citi Bank...

Nem tudom fizetni Citi Bank felé a tartozásomat. Miért hívogatnak naponta? Nem értik meg?

Figyelt kérdés

Hiába mondtam el nekik minden egyes alkalommal,hogy nem tudok fizetni,kenyérre sincs sokszor pénzünk,csináljanak amit akarnak,mégis minden nap felhívnak. Reggel,este 9kor...ha éppen nincs nálam a telefon,orvosnál vagyok és nem veszem fel,már hívják,zaklatják munkahelyemet, a kollégáimat(mivel engem sosem értek még ott).

Számon kérnek,hova megy el a fizetésem,naponta többször hívnak különböző számon egymás után,arrogánsabbnál arrogánsabb emberek. Már gyomoridegem van. Megtehetik ezt? Ez már kimeríti bőven a zaklatás fogalmát!!!


2010. máj. 20. 10:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szia! Amint látom sorstársam vagy abban,hogy feltettünk egy kérdést mert bajban vagyunk de leginkább bunkó beszólásokat kapunk tanács helyett. A kérdésedre én sem tudom sajnos a választ de szerintem azért nem mondják fel mert így duplán rátehetnek kamatot.Először is bünti a hitelkeret túllépésért másodszor pedig a késedelmi kamat. Legalábbis az én kártyámmal ez volt. Ki tudja meddig csinálják:( Nem tudom mit lehetne tenni mert tényleg zavaró és legtöbbünk nem azért nem fizet mert nem akar hanem mert NINCS miből.Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy de szerintem nem nagyon tudunk mit tenni ez ellen.
2010. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
7%

ma 17:04


Valamit csak vettél azzal a hitelkártyával.

na, azt kell most eladni, és szépen befizetni az árát, legalább annyival is kevesebb a tőketartozásod ami kamatozik.


Ha meg élelmiszerre költötted, akkor itt az ideje eladni a tévét, a számítógépet, visszamondani az internet/kábeltévé előfizetést.

Ha ezek is megvoltak, de még mindig nem elég a bevétel a kiadásokra, akkor további megszorítások szükségesek.

Le lehet szokni a dohányzásról, alkoholról csokoládéról.


Ha mindezeket megtetted és utána sem tudod fizetni a részleteidet, akkor valamit nagyon rosszul csináltál....

2010. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Leszoktam a dohányzásról,nem járok szórakozni,nem eszem,nem isom ásványvízen kívül mást,ruhát is csak Vateráról veszek max 1 Ft-ért...

Ennyit a nagy lábon élésről...

Nem tudom miért nem tudod megállni,hogy ne okoskodj!!!!!!!!!!!!!

2010. máj. 20. 18:08
 14/25 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51

17.04-es vagyok

Igen,valamit vettem. Leginkább élelmiszert. És igen valamit rosszul csináltam:igényeltem a hitelkártyát. Ez van. Nem engem kell cseszegetni hanem próbálj a kérdezőnek segíteni!

2010. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Lesz@rja ő,hogy mi a kérdés lényege...szánalmas ember...
2010. máj. 20. 18:26
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Lesz@rja ő,hogy mi a kérdés lényege...szánalmas ember..."


Azért álljon meg a menet!

Azért vagyok szánalmas, mert nem állok be a kórusba én is, h "szegény hitelkárosultakon ki fog segíteni"...


Írtam a megoldást.

Tévét, DVD-t eladni, internetet felmondani.

Ez legalább havi 5-8000Ft, és akkor még az eladott cuccok árát nem is számoltam.


Minél előbb visszafizeted a tartozásodat annál hamarabb kezdhetsz talpra állni.


Adj el mindent ami pénzé tehető, meglátod mennyivel jobban fogsz aludni.


Ennél jobb tanácsot senki sem adhat.

2010. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Megtehetik, igen.HA megadtad a munkahelyi telefonszámodat, akkor természetesen azt is hívhatják.Nincs olyan , hogy zaklatás, valamilyen módon vissza akarják kapni a pénzt. Kérjél haladékot, esetleg kisebb törlesztőt.Csináltam már behajtást így telefonon, nem csak neked volt gyomorgörcsöd, hidd el, nekünk sem kellemes.Viszont én ebből éltem, egy idő után úgy is voltam vele.Munka.És kész.

Szóval semmit nem tudsz tenni, maximum fizetni.Sajnálom, ha ilyen helyzetbe kerültél, de valahol a bankot is meg lehet érteni.

2010. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Zaklatás... hát, lássuk mit mond a törvény:


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Elvileg lehet, ha minden nap csinálják. De azt mondod, hogy nem egy ember keres, és különböző számokról. Ha mindig más keres, akkor nem tudsz sokat tenni, mert ugyanannak a személynek kéne többször hívnia (ő lenne az a bizonyos "aki", nem pedig "akik").


Szerintem a legegyszerűbb, ha lecseréled a telefonodat.

2010. máj. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Lecseréltem. Akkor hívtak munkahelyen...végül kinyomozták az újat...
2010. máj. 21. 14:55
 20/25 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor megpróbálom egy példán keresztül megértetni veled:


Bemész a bankodba:

- Jó napot kívánok szeretnék kivenni X összeget.

- Jó napot! Sajnos nem adhatok, mert kölcsönadtuk XY-nak és ő, hogy is mondjam, "szar helyzetbe került és ki tudja mikorra lábal ki belőle"...


Megértő lennél?


Mert a bankban az a te pénzed, nem a banké!

A kérdező neked (is) tartozik. A bank csupán helyetted, helyettünk próbálja behajtani. Nagyon helyesen."


Mielőtt ilyen hatalmas nagy szakértőként szeretnél hozzászólni, legalább annyi hajlandóságot tegyél meg, hogy utánanézel a bankok működésének. Amit te írtál, az a tipikus tudatlan polgári duma.

Én nem fogok oldalakat írogatni, nézz utána. Vajon mennyire van rászorulva a bank a te pénzedre... :)

A pénzügy picit bonyolultabb a tipikus józan paraszti észnél.

2010. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!