Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 19 éves vagyok, mit gondoltok,...

19 éves vagyok, mit gondoltok, jó döntés-e ha OTP-nél lakástakarékot nyitok, és havi 10 ezret félreteszek ezzel?

Figyelt kérdés

Mindig úgy hallottam csak ezeket a banki ügyleteket, hogy majdnem az összes esetben csak veszít rajtuk az illető.

És én eléggé szűkösen élek, havi kb 90-100 ezer között mozog a fizetésem, attól függ mennyit tudok munkába menni, és a kiadásaim kb 60 ezerre tehetőek, de most például ellopták a tárcámat, így ebben a hónapban kb 75 ezer lett a kiadásom.

Tehát keveset tudok félretenni, legjobb hónapokban is max 40 ezret, legrosszabbakban talán épp hogy 20 ezret.


Szerintetek megéri? Mik a veszélyei? Sokat bukhatok?



2017. júl. 4. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakástakarék nagyon jó dolog, a 4 éves konstrukció kb 10%-os hozamot jelent.

Hátránya, hogy csak lakáscélra használható fel (vásárlás, felújítás), de nem csak te használhatod fel, hanem a közvetlen családtagok is.

Van 4 cég, érdemes körülnézni, melyik adja a legtöbbet.

2017. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ megéri-e hogy mikor akarod majd felhassználni, hány év múlva.
2017. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Carragher_x ***** válasza:
100%

Őszintén szólva ekkora fizetésből a legutolsó dolog, amire takarékoskodnék, az a lakásvásárlás. Ráadásul ekkora összeggel pont nem is fogsz tudni semmit sem kezdeni.

Képezz több havi vésztartalékot, fizesd ki a hiteleidet, ha vannak, illetve fektesd magadba, hogy többet keress a jövőben, én ezeket tudnám javasolni helyette.

2017. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

19 vagyok, mégis milyen hiteleim lennéne?


És mibe fektessek? A jövőmön egyedül még jobb jegyekkel tudnék változtatni perpillanat, nincs mibe befektetnem. (mondjuk ha lefizetem a tanárt az elég jó befektetés)

És sok kicsi sokra megy.

2017. júl. 4. 19:38
 5/13 Carragher_x ***** válasza:
77%

"mégis milyen hiteleim lennéne?"

Például diákhitel. Természetesen, ha nincs hiteled, az remek.


"És mibe fektessek?"

Tanulás, ehhez szükséges tárgyi eszközök, tanfolyamok, utazások..stb


"És sok kicsi sokra megy."

10ezer forintos ltp-ből soha nem lesz lakásod. Soha. Ha a leghosszabb futamidőre, azaz 8 évre kötnéd, akkor se gyűlne össze még másfél millió se, arról nem is szólva, hogy ilyen távon már meg se éri az egész konstrukció, mivel az állami támogatás hozama a futamidő növekedésével egyre kisebb. Ergo lesz egy olyan megtakarításod, ami lakásvásárláshoz, de még önerőhöz is kevés, nem is különösebben jó hozammal bővült 8 év alatt, de legalább meg van kötve, hogy mire költheted (amihez ugyebár meg kevés).


100ezer forintos fizetésből nem lakást kell venni, hanem biztonsági tartalékot képezni (ha még nincs, ugyanis 3-6 havi tartalék megléte alapelvárás az életben) és azon dolgozni, hogy többet keress.


Ha a fentiek közül egyikre sem kell már célzottan költened, mert van tartalékod, nincs hiteled, jó úton haladsz afelé, hogy normális pénzt keress és ez az út már nem igényel különösebb anyagi ráfordítást, természetesen akkor is képezhetsz megtakarítást, akár úgy is hogy nincs egyelőre különösebb célja. Viszont ekkor meg ne tedd olyan pénzügyi termékbe, ami célhoz kötött.

2017. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Carragher_x ***** válasza:
78%

"az állami támogatás hozama a futamidő növekedésével"

*teljes tőkére vetített

2017. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Meggyőztél utolsó.


Kérdésem: Ha tegnap már elkezdett a bank ezen dolgozni, hogy elindítsa a lakástakarékpénztári félretételt, de még nem adtam meg nekik az aktiváláshoz szükséges kupon kódját, akkor van-e még lehetőségem visszafordulni?


Még nem írtam alá a végletesítését az egésznek, tehát még nem történt meg a megállapodás.

Csak rengeteg papírt töltöttem ki, ami ahhoz szükséges hogy a kód leadásával és az aláírással elkezdjem havi szinten ezt a tízezret átutalni a banknak.

2017. júl. 4. 21:14
 8/13 Carragher_x ***** válasza:
Persze, de ha már megkötötted volna, akkor is felbonthatnád.
2017. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A felbontás nem kerül valamekkora összegbe?


És köszönöm a gyors választ :)

2017. júl. 4. 21:31
 10/13 Carragher_x ***** válasza:
Megmondom őszintén, nem tudom, hogy van-e vmilyen adminisztrációs díj, ilyenkor inkább azt tudnám elképzelni, hogy az esetleg elengedett és/vagy első befizetésből felszámolandó díjakat kérik el.
2017. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!