Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 19 éves vagyok, mit gondoltok,...

19 éves vagyok, mit gondoltok, jó döntés-e ha OTP-nél lakástakarékot nyitok, és havi 10 ezret félreteszek ezzel?

Figyelt kérdés

Mindig úgy hallottam csak ezeket a banki ügyleteket, hogy majdnem az összes esetben csak veszít rajtuk az illető.

És én eléggé szűkösen élek, havi kb 90-100 ezer között mozog a fizetésem, attól függ mennyit tudok munkába menni, és a kiadásaim kb 60 ezerre tehetőek, de most például ellopták a tárcámat, így ebben a hónapban kb 75 ezer lett a kiadásom.

Tehát keveset tudok félretenni, legjobb hónapokban is max 40 ezret, legrosszabbakban talán épp hogy 20 ezret.


Szerintetek megéri? Mik a veszélyei? Sokat bukhatok?



2017. júl. 4. 10:33
1 2
 11/13 Carragher_x ***** válasza:
De egyébként te még nem kötöttél meg semmit, ahogy kiveszem a szavaidból, hanem csupán az adatokat adtad meg. Szóval itt még felmondani sem kell, simán nem kötöd meg.
2017. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A szabadfelhasználású Diákhitel 2,3%-ot kamatozik, azt nem visszafizetni kell, hanem felvenni a legnagyobb összeget félévente egyben és berakni többet kamatozó megtakarításba.
2017. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A lakástakarék egy nagyon jó dolog, de: Fogalmazd meg, mi a célod, miért, mire gyűjtöd ezt a pénzt?

Azt ugyanis tudnod kell, hogy minimum 4, maximum 10 évig tudsz gyűjtögetni egy számlán. Ekkora jövedelemmel a hitel nyilván nem jöhet szóba, az viszont kérdéses, hogy a havi 10 ezer mire lesz elég? Lakásvasárlásra nagy valószínűséggel nem, tehát csak már meglévő lakásra tudod elkölteni.

Ha viszont nincs lakáscélod, nem nagyon érdemes, mert az állami támogatást csak ilyen felhasználás esetén kapod meg, önmagában a betéti kamat meg nem akkora, hogy amiatt érdemes legyen még 20 év múlva is abban parkoltatni a pénzedet.

2017. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!