Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kérjek új bankszámlát...

Hogyan kérjek új bankszámlát kártyával készpénz felvételre és feltöltésre az Azúr Takaréknál?

Figyelt kérdés
14 vagyok középsulihoz kellesz nekem a kártya neten bérletet venni vagy befizetni dolgokat. Hlgy kérjem ezt a számlát a Takaréknál?
2017. júl. 5. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, szüleid tudják megcsináltatni
2017. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát például magyarul, azt hátha megértik. Nincs olyan, hogy "kellesz nekem a kártya", ez egy teljesen értelmetlen mondat. Helyesen: kell nekem a kártya.
2017. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ide is értelmes volt jönni. Például már 14 vagyok azaz fokozottan cselekvő képes, úgyhogy ezt magamnak kell elintézni.
2017. júl. 6. 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:

14 évesen korlátozottan vagy cselekvőképes. 14 év alatt cselekvésképtelen.


Tehát több mint 14 éves korod előtt, de például bankkal szerződést kötni, még ha csak egy bankszámlaszerződés is, az egyik szülőd hozzájárulásával tudsz csak.


Együtt kell bemenjetek a bankfiókba.


Amikor leültök a pulthoz, az ügyintézőnek azt mondd, hogy számlát szeretnél nyitni és hozzá kártyát igényelni.


Ő innentől fogva tudni fogja, hogy mit akarsz.


Lesznek kérdései, hogy internetbankot kérsz-e (mindenképpen kérj), kártyahasználatról kérsz-e sms értesítést (díja van, de szerintem megéri, döntsd el, hogy neked megéri-e).


14 évesen diákoknak szóló számlacsomagot fogsz tudni nyitni, ami általában kedvezményes, tehát jól is jársz vele.



Csak takarékszövetkezet jöhet szóba?


A nagyobb bankok is kínálnak diákoknak való számlákat. Az OTP Junior például nagyon sok ingyenes szolgáltatást tartalmaz.

2017. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OTP szóba sem jöhet, nővéremnek az volt a junior kártya de ha öt ezret töltöttünk rá akkor már csak háromezret tudtunk levenni, voltam bent és gond nélkül volt minden jövőhéten megyek be a kártyáért
2017. júl. 6. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az Azúr Takarék kondíciós listáját, abban van benne minden költség.

Ha ti azt találtátok jobbnak, legyen az!



Örülök ha azóta megoldódott, a válaszom kései volt.

Bár a neten biztos utánanéztél előtte, hogy kell az egyik szülő.

2017. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem védem az otp-t, de van olyan, hogy:

-kártya éves díj,

-bankszámla havi díj

-esetleges sms, utalási díj stb...

2017. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!