Padisahi kérdése:

8 millió forint mennyit kamatozik 2 évre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy banktól függ, meg hogy mibe teszi az ember stb, de egy átlag összeg érdekel.

2017. júl. 7. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmit, 0,1%-ot sem adnak.


Ez kb fedezné a számlavezetési díjat, tehát bankban nincs értelme tartani.


Érdemesebb venni valami részvényt, esetleg befektetési jegyet, de ott is van havi számlavezetési díj.


Utána adózni kell. kb 21% a nyereségből az adó. Tehát ha nyersz rajta 10.000Ft-ot, akkor abból 2100Ft az adó.

2017. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Állampapírban kb. 320 ezer forintot a két év alatt.

Államkincstárnál nyithatsz számlát.

2017. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bankbetétként a bankok jelenleg kevés kamatot fizetnek. Talán a Cetelemnek van az egyetlen értékelhető takarékszámlája, a többi ilyen 0,1-0,5%, vagy ha picit több is, annak mindenféle feltétele van, és csak pár hónapra szól az ajánlat. A másik lehetőség az állampapír az Államkincstárnál. Jelenleg kb infl.+2,25%-ot fizet adózás előtt, ebből tudsz számolni.
2017. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semennyit, te buksz. Egyik 2 éves banki betét és állampapír se fedezi az inflációs veszteséged.
2017. júl. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De az otthon tartás se fedezi az inflációs veszteséget :)

Plusz a bankbetét és a részvény egyáltalán nem egy szint, a befjegy sem. (Az elsőnek)

A legjobban államkötvénnyel jársz.

2017. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha öt év vállalható lenne, akkor tudnék jót mondani.
2017. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Plusz a bankbetét és a részvény egyáltalán nem egy szint"


Pedig eléggé egy szint. Bankbetét 2,25% kamat, 2 éves kincstári takarékjegy 2,25% kamat.

2017. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én RÉSZVÉNYT írtam, a kincstárjegy mióta részvény?
2017. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másrészt: mégis milyen bankbetét fizet 2,25%-ot? Ahogy az előttem válaszolók írták, max akkor, ha valamilyen feltétel teljesül, de egyébként jóval alacsonyabb a kamatkb minden bankbetétre.
2017. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Másrészt: mégis milyen bankbetét fizet 2,25%-ot?"


Gránit Bankos, 3 hónapra elég lekötni hozzá. Az feltétele, hogy havi 10 ezerért vásárolj kártyával, semmi más, komoly feltétel :D Mindenki vásárol annyit bankkártyával.

2017. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!