Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rendelkezésre álló egyenleg...

Rendelkezésre álló egyenleg és a Lekötött betétek összesen. Különbség?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy rendelkezem opt-s internetes bankfiókkal, és érdekes információt kaptam a szolgáltatótól. Nem akarok pontos összegeket írni, de azért próbálok érthetően fogalmazni.


Tehát van a "Rendelkezésre álló egyenleg" ami xyxy FT.

És végül van a Lekötött betétek összesen ami xyxy FT (több, mint a rendelkezésre álló egyenleg)


A rendelkezésre álló egyenleg tulajdonképpen most azt akarja jelenteni, hogy annyi lenne a számlámon? A lekötött betétek összesen, pedig azt mutatja, hogy egykoron mennyit tettem a számlámra összesen? A probléma ott van, hogy én úgy emlékszem, a szüleim a beleegyezésemmel csináltattak egy olyan "záradékot", hogy kezdetben csak egy bizonyos összeghez férjek hozzá.


Szóval most azt nem értem, hogy nekem mindösszesen annyi összeg van a számlámon ami a "rendelkezésre álló egyenleg" menüpont alatt található, vagy ha ez elfogy, akkor a "lekötött betétek összesen" menüpont alatt található összeg is felhasználható lesz? Vagy az összeg már nem is vonatkozik a "jelenre", hanem az csak azt mutatja, hogy egykoron mennyit tettek be a számlámra?


Aki jártas ezekben a dolgokban, kérem segítsen.


2010. máj. 20. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rendelkezésre álló egyenleg az az összeg, amit bármikor használni tudsz. ATM-ben, POS-terminálon, online vásárlásnál ennek az erejéig költhetsz.

A lekötött betét is ugyanúgy a te pénzed, csak kötöttél a bankkal egy szerződést, amelyben megígérted, hogy ezt az összeget rögzített időre (általában 1 hónaptól 1 évig terjedő időtartamra) odaadod nekik, hogy ők használják, kezdjenek vele, amit akarnak, de a végén kamatot vársz érte. Ez a pénz ebben az állapotában számodra olyan, mintha nem is lenne: a bank kezeli, te csak tudod, hogy van ilyened, de sem elvenni, sem hozzátenni nem tudsz.

Ahhoz, hogy ezt megtedd, vagy le kell járnia a szerződésnek, vagy fel kell törnöd a betétet a szerződés lejárta előtt. Az előbbi esetben megkapod a kamatot, mert teljesítetted a vállalt feltételt, adott ideig nem nyúltál a pénzhez. Az utóbbi esetben általában nem kapsz kamatot.

2010. máj. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már teljesen érthető. Köszönöm a választ! :)
2010. máj. 21. 03:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!