Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy duplázódhatott meg a...

Hogy duplázódhatott meg a tartozásom?

Figyelt kérdés
Elvesztettem a munkám, aminek következtében nem fizettem ki időben egy rendelést, erre most kapom a levelet, hogy a dupláját kell kifizetnem. Még nem került végrehajtókhoz, akkor mégis mire fel követel ennyi pénzt a cég? Vagy ez teljesen jogszerű? Egyébként pár napja fizettem a tartozást, de ezt előtte adták fel.
2017. júl. 11. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Milyen cég ez? Mit rendeltél? Mi van erről az ÁFSZben? Mi van pontosan a levélben? Mennyi ideje tartozol?
2017. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Részleteket nem írnék. Hol tudom megnézni a feltételeket? Nem találtam sehol. 3 hónapja tartozom. A levélben sincs erre vonatkozólag semmi.
2017. júl. 11. 21:06
 3/14 A kérdező kommentje:
Pontosabban 2 és fél, megkerestem a régi levelet is.
2017. júl. 11. 21:09
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Részletek nélkül mit akarsz?

Egyáltalán nem mindegy kinek és milyen jogcímen tartozol vagy ki akarja behajtani

Nagy eséllyel végrehajtó vagy a behajtó díja és a kamatok vannak rajta, 2,5 év után

2017. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2 és fél hónap után?
2017. júl. 11. 22:05
 6/14 A kérdező kommentje:
A levélben azt írják, hogy végrehajtóhoz fog kerülni, szóval még nem adták át. Te sem osztanál meg nyilvánosan privát adatokat, nem? Engem az érdekel (mert erre vonatkozóan nem találtam semmit), hogy mégis hogyan duplázódhatott meg az összeg, amikor még nem is került behajtóhoz a tartozás.
2017. júl. 11. 22:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtó és a behajtó nem ugyanaz

Ha meg nem osztod meg azokat a rohadt titkos adatokat, amihez nevet nem is adsz, akkor más infót ne várj

2017. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Nagy valószínűséggel a behajtó cég munkadíja lett fölszámolva, persze ez csak akkor lenne biztos, ha elárulnád, ki küldte a levelet. Vagy az is titkos adat?


A behajtó még nem végrehajtó, végrehajtóhoz csak fizetési meghagyás vagy peres eljárás után kerül az ügy. A behajtó csak követelheti tőled a pénzt és figyelmeztethet, mivel jár, ha nem fizetsz.

2017. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Mekkora összeg? Mert kis összeg könnyen duplázódik.
2017. júl. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez van, ráment az 500Ft-os késedelmi díj!
2017. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!