Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bírósági ügy! Banki tartozásom...

Bírósági ügy! Banki tartozásom jogosságát elismertem, de a mértékét nem. A bonyolult képletek, kamatok miatt, nem tudom pontosan kiszámolni a pontos összeget. Ki tudja nekem kiszámolni? Vagy kérni kell a bírósági szakértőt, ennek mi lehet a díja?

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján vitattad a tartozás mértékét, ha nem tudod, hogy hol a hiba a számításban?

Mit remélsz? ha valaki ezt átszámolja neked, hátha talál valami hibát?


Egyébként ott az Excel azzal tudod modellezni az ilyen cuccokat. bankok is használják.

2017. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kiszamolni akkor hogyan vitatod?
2017. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első:

Nyilván fingja nincs, de nem tetszik neki a nagy összeg és most abban bízik, hogy valaki kiszámolja, hogy igazából kevesebb.

2017. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xswerdy ***** válasza:
kell, hogy kapj egy részletes kimutatást. Eddig fizetted rendesen, ekkortól nem, innentől rájött késedelmi kamat, meg egy egyszeri díja a felszólításnak, ...
2017. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen hitelről van szó. Egy sima hitelnél, azért kiszámolható a dolog, ha nem is egyszerű. De a devizahiteleknél a törvény alkalmazásához a bankok matematikusokat foglalkoztattak, hogy le tudják modellezni a képleteket, annyira bonyolultra sikeredett.
2017. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"A bonyolult képletek, kamatok miatt, nem tudom pontosan kiszámolni a pontos összeget."


Pontosan. Ez a banki szakma. Elvegzel hozza egy banki iskolat es pikk-pakk kitudod majd szamolni. De ha annyira beleakarod asni magad a temaba, olvass utana es tanuld meg, kepezd magad. Kb ennyi. Senki nem fogja elmagyarazni neked, kiveve, ha bemesz a sajat bankodba, mert ott esetleg valaszt kaphatsz...

2017. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Első:

Nyilván fingja nincs, de nem tetszik neki a nagy összeg és most abban bízik, hogy valaki kiszámolja, hogy igazából kevesebb."


Es ha valaki kiszamolna a helyes osszeget es kiderulne, hogy az osszeg valoban hibas, es tobb jonne ki, akkor is reklamalna vajon?

2017. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, akkor az is hülye lenne aki kiszámolta
2017. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!