Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha napjainkban valaki hitelt...

Wolferl kérdése:

Ha napjainkban valaki hitelt vesz fel banktól ingatlanra, akkor a bank küldhet ki értékbecslőt a megvásárolni kívánt ingatlan értékbecsléséhez?

Figyelt kérdés
És ilyenkor a lakás eladójának kötelessége beengedni a vevő banki értékbecslőjét, hogy felmérje a megvenni kívánt ingatlant?

2017. júl. 23. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én lakásvásárló oldalról látom ezt most. Számomra igen fontos, hogy tudjam kapok-e egy adott ingatlanra annyi hitelt, amennyire szükségem van ahhoz, hogy megtudjam vásárolni, tehát ha az áhított lakás tulajdonosa elzárkózik ez elől, akkor én is elzárkózom a vásárlás elől.

Én most tartok ebben a fázisban. Mi a tulajdonossal leültünk és megbeszéltük, hogy hogyan is induljunk neki a dolognak. Előzetes értékbecslést kérjünk, avagy adás-vételi szerződést kössünk azzal a feltétellel, hogyha önhibánkon kívül nem valósul meg a tényleges adás-vétel, akkor a foglaló visszajár. Vagyis ha a bank úgy dönt az értékbecslés során, hogy nem ad, vagy nem annyi hitelt ad, amennyit kéne, akkor a foglaló visszajár.

Mi úgy döntöttünk közösen a tulajdonossal, hogy megkíméljük egymást a fölösleges procedúráktól és inkább előre informálódunk a lehetőségeinkről.

2017. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék tisztázni egy félreértést. Természetesen szívesen beengedem a vevőt, semmiféle problémám nincs ezzel. Több hozzászóló ugyanis úgy értelmezte a kérdésemet, mintha nem akarnám beengedni. A kérdésem pusztán arra vonatkozott, hogy valóban létezik-e ilyen banki gyakorlat? Mint kiderült, létezik, köszönöm, ezt szerettem volna megtudni.
2017. júl. 27. 12:01
 13/14 anonim ***** válasza:

A bank addig szóba sem áll egy hitel igénylővel, amíg fel nem méri mire ad jelzálog hitelt. Tehát természetesen nem csak hogy küldHET, hanem küld is értékbecslőt. Akár előzetes kérelemre, akár már adás-vételi szerződés birtokában.

Mivel egy értékbecslés 30 ezer körül mozog, ezért szerintem komoly érdeklődő az, aki előzetes értékbecslést kér és érdemes beengedni.


Ugye azt fontos tudni, hogy hely függő, de mondjuk Budapest környékén a bank az ingatlan felbecsült értékének 80%-át adja maximum hitelként. Ha nekem a vételár 20%-a áll rendelkezésemre pontosan és az értékbecslő alul becsüli, akkor kevesebb hitelt ad rá, mint amennyi nekem kéne, vagy is nem tudom megvásárolni az ingatlant. Nem ördögtől való ez.

2017. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha az érdeklődőnek sikerül hitelt felvennie, a lakás lesz a fedezet. Tehát a banknak elemi érdeke, hogy tisztában legyen a fedezet értékével. Amíg ez nem történik meg, a kisujját sem fogja mozdítani.
2017. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!