Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál éri meg a...

Melyik banknál éri meg a legjobban kölcsönt felvenni, és hol a legkisebb a hitel?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 22:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

"Te jó ég, a Buda Cash hogy jön a hitelhez? ? ? ? Látom, neked sincs fogalmad arról, miről beszélsz."


Csak úgy, hogy az is egy pénzintézet. És mivel náluk a pénz, csak a fantáziájuk szab határt, mit művelhetnek meg. Ja, és mindegyikük megúszta, mégcsak felfüggesztettet se kaptak. És te ilyenektől akarsz kölcsönt? Kongratyülésön.


"A devizahitelt meg hagyjuk, most egyáltalán nem releváns."


A hiteltémában mindegyik hitel releváns, egyszerűen azért, mert mindegyikből lehet adósságspirál. Hogy most forintról, svájci frankról, japán yenről vagy középföldei sárkányfogakról beszélünk, az teljesen mindegy.


"szóval ha tájékozódik az ember, akkor rájön, hogy nem Sátántól való dolog a hitel, és nem kell félni egy egyszerű jelzáloghiteltől vagy személyi kölcsöntől."


Ahhoz képest hogy mennyien megszívták vele az elmúlt időszakban, és egész korrekt gazdasági világválságot okozott Amerikából kiindulva, tényleg nem kell félni tőle.


Az olyan banktól pedig menekülni kell, aki úgy adna bármiféle kölcsönt, hogy a szülinapos bögréden kívül más fedezeted nincs.

2017. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a Buda-Cash pont nem pénzintézet, hanem befektetési vállalkozás :) Egyébként van Hpt meg Bszt, ami a pénz- és tőkepiaci intézményeket szabályozza. Az már más dolog, hogy vannak csalók/bűnözők, de gondolom te akkor utcára se mész, nehogy valami idegen leszúrjon, ugye?


A devizahitelek más kockázattal (is) járnak, mint egy forint alapú hitel. Ezért a jelenlegi helyzetben nem keverném őket.


Igazad van,attól a 'banktól' tényleg menekülni kell, aki 0 fedezetre ad hitelt - na de melyik bank ez?


A 2008-as válság meg ennél komplexebb téma, szerintem ne folyjunk bele, nagyon sok szereplő hibázott, igen, a bankok is, igen, a lakosság is, a felügyelet is, a hitelminősítők is, stb.


De ha valaki felelősségteljesen vesz fel hitelt amit utána vissza tud fizetni (és ismétlem: RENGETEG ilyen ember van, sokkal sokkal több, mint a negatív példa, amivel dobálózol), akkor semmi negatívuma nem származik belőle az embernek, sőt: hamarabb meg tudta valósítani azt, amit szeretne.



De persze abban egyetértek veled, hogy mindig vannak negatív példák, csalók, stb., de nem csak a bankok oldaláról :) (Miért vesz fel valaki hitelt, ha tudja, hogy úgyse tudja visszafizetni?)

2017. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:

Szia!

Lehet okosan is hitelt felvenni, akár úgy is, hogy ne kerüljön többe mire visszafizeted, mint amit kaptál. Sok egyéb paraméter is fontos egy hitel felvételénél, ezt személyre, helyzetre szabottan célszerű veled is átgondolni. Szívesen segítek, írtam privát üzenetet.

2017. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%

#12, szerintem úgy voltak vele, hogy ajvékolnak egy sort a médiába, hogy jájájájj a csúnyarossz bank elveszi mindenünket, és a hülye adófizetők majd úgyis visszafizetik helyettük.

És az a szégyen, hogy PONTOSAN ez történik most, így nem kell csodálkozni, hogy olyan is felvesz hitelt, akinek semmi fedezete nincs, hisz csak bömbizik egy sort, és majd más visszafizeti helyette.

2017. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
38%

Már miért lenne adósság spirál a vége? Áru hitelek, pláne iPhone és egyéb hülyeségekre valóban nem tanácsos hitelt felvenni de lakás hitel az teljesen más kategória.

Engem is érdekelne hogy jön ki legolcsobban az ember, most keresgélek, nekünk 4 millió hitel kéne az önerő mellé. Én most úgy gondoltam, hogy 10 évre venném fel és nyitunk mellette 2x20ezer fundamentat amik segítségével kb 5 év múlva végtörlesztjük.

2017. aug. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
#15, dióhéjban azért, mert ha nincs 165 forintod Kinder Buenóra, akkor 330 forintod mégannyira se lesz rá...
2017. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 mi lenne ***** válasza:
48%
tizenötöske !!vaze, ha szerinted négy millát megúszol öt év alatt még a lakáskassza mellett is álmodozol !!! szép álmokat.
2017. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
41%

Nem Kindert veszek azaz nem személyi kölcsön vagy hitelkártya hitel kell hanem lakást. Lakashitel pedig van 4-5% kamatra, 5 évig fix, tehát teljesen kiszámítható! Ez nem devizahitel :))


Azért kell hitel, mert most kell vásárolnunk. 4 millió azért nem annyira sok, 5 év alatt miért ne tudnánk lakástakarékkal megsegítve kifizetni?

2017. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A lakástakaréknak és a hitelnek semmi köze egymáshoz.

Mindazonáltal lakást lehet részletfizetésre is venni. Aki meg olyan hülye hogy rohan egyből hitelért a bankba, aztán később nyíg hogy elszedi a bank mindenét, az meg is érdemli.

2018. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
36%

Mi az hogy semmi köze egymáshoz? Már hogyne lenne. Lakástakarékbol fogjuk a hitel nagy részét visszafizetni. :)

Én írtam, hogy 4 milliót tervezünk felvenni. Végül 5-t vettünk fel, de bánom, hogy nem 6-ot kértünk, mert annyi mindent kell felújítani.

Lakástakaréknak és az alacsony kamatnak hála összesen kevesebbet fogunk kifizetni mint amit felvettünk.

Így is lehet lakashitel kapni manapság, hogy az ügyfél is jól jár. Szerencsére már nem a hülye devizahitelek korát éljük.

2018. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!