Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ellopták a kártya adataimat...

Ellopták a kártya adataimat és vettek le róla pénzt, van esély rá hogy vissza kapjam a pénzt?

Figyelt kérdés
Reggel 8-kor hívott az Otp biztonsági részlege hogy vásároltak a kártyámmal egy külföldi országban és megkérdezték hogy én voltam-e az.Mondtam nekik hogy nem , letiltottuk a kártyámat és be kellet nyújtani egy kérelmet,hogy vissza szeretném kérnvényezni a pénzt, mert jogtalanul használták.Valaki járt már így?

2017. aug. 18. 12:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3%
Érdekes, engem az Erste sose hívott fel, pedig vásárolt a nejem a kártyámmal már Szlovákiában, Németországban és Ausztriában is....
2017. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11! Hidd el, ha Jakartaban használnád, vagy sokszor egymás után külföldön mondjuk kaszinókban stb, akkor az erste is felhív. Mielőtt egzotikusabb helyre mész, érdemes őket értesíteni, különben automatikusan is tiltják a kártyádat. Mi Mexikóba járunk ki a céggel viszonylag gyakran. Kollégám kártyáját letiltották mint a sz.rt, amikor használta. Hiába mondtuk neki, hogy jelezze előre. Mi mindig szólunk, soha nincs így baj.


Kérdezőnek! A pénzt vissza fogod kapni. Viszont gondold végig, hogy hol adtad meg az adataidat. Valahogyan megszerezték. Legyél óvatosabb az új kártyával!

2017. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:30


Én elhiszem, nem is azt, hogy nem, de a csaló ha nem egzotikus országból vesz fel pénzt, akkor az már nem is gyanús. Erre értettem. de vegyünk egy nem EU-s tagállamot, pl Macedónia, akkor vajon felhívnának-e ki tudja.

2017. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

én Peruban jártam úgy hogy letiltották a kártyámat mert online vettem rep és buszjegyet. De én előre írásban jeleztem a banknak hova megyek, mikor és hogy ott használni fogom a kártyát, semmit nem ért simán letiltották.

Van egy úgynevezett chargeback kártyáknál vagyis biztosan visszakapod a pénzt. Viszont a történetnek itt vége, a bank nem hibás és nem is hibáztathatód őket. Máskor jobban vigyázza kártyádra.

2017. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jobban fogok vigyázni és köszönöm a gyors válaszokat :)
2017. aug. 18. 18:11
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is jeleztem korábban pont az OTP-nek, hogy tengerentúlra megyek (hallottam hogy érdemes). Megköszönték és tudomásul vették. Nem is volt gondom.


Amúgy meg Kérdező, biztosan visszakapod a pénzt. És a tanulságot vondd le, pin kódot nem tárolunk egy helyen a kártyával.

2017. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ha volt biztosítás a kártyán lévő összegre, ami szerintem automatikus a szerződéskötéskor, tutira visszakapod. De időbe telik. Be kell bizonyítani, hogy tuti nem te vásároltad le, vagy vetted ki. Legegyszerűbb ha azt tudod bizonyítani, hogy ahol levették a pénzt, te a környéken sem voltál!
2017. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!