Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebay - 23 euróig áfa és...

Ebay - 23 euróig áfa és vámmentes rendelés. De a terméknek kell 23 eur alatt lenni, vagy a szállítási költség is ide számít?

Figyelt kérdés

Egy eladótól két terméket rendeltem standard szállítással. Az észlény egy csomagban adta fel ennek ellenére. Elvileg a két termék összege így is 23 eur alatt van, de h a szállítást is beleszámolom, akkor már meghaladja. 5 napja a vámon dekkol a csomag, lagalább is " Arrival at inward office of exchange" státuszban van.

2 napja kellett volna megkapnom.

Kezdjek el félni és mondjam vissza az egészet a francba (mert én nem fogom még kb a dupláját kifizetni) vagy nem vámolják meg, csak valamiért több napi áll ott?



2017. szept. 14. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Honnan érkezik a termék? Unión belül nincs vám.
2017. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha a dobozon 23 eurónál kevesebb összeg szerepel akkor nem fognak a vámolással vacakolni. Majd továbbtolják ha lesz idejük rá. Posta költséget csak akkor veszik bele ha termék is eleve áfaköteles már.
2017. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szállítási költséggel együtt érvényes a 22 euró (nem 23). A fizetendő az 1-2000Ft vámkezelés, plusz az érték (áru+szállítás) 27%-a (ÁFA). Ez 6000Ft-nál barátok közt sincs a duplája.
2017. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az remek. 23,5 eur lett a csomag, mert az eladónak bár külön-külön fizettem a szállítási költséget, egyben adta fel.

Ha amúgy szeptember 12-ig meg kellett volna kapnom, akkor kérhetek szerintetek pénzvisszafizetést arra hivatkozva, hogy nem értek ide a termékek? Én nem fogok még egy csomó pénzt kifizetni, ennyit nem ér az egész. Gyanús h 5 napja tartják fel.

2017. szept. 14. 13:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint két termékért fizettem külön szállítási költséget, erre egyben adta fel őket az eladó.
2017. szept. 14. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Tipikus rossz vevő, akitől az Isten óvjon.

Előbb kell tájékozódni, nem utólag. Arra is van esély, hogy ha két csomagban adja fel, akkor is együtt vámkezelik.

Az öt nap egyébként nem számít soknak.

Az ebay elég jól van megírva. Ha azt írod, nem érkezett meg, akkor ez eladó előbb türelmedett fogja kérni.

Ha lejárt a kért várakozási idő, akkor felajálhatja az újra küldést.

Pénzt addig nem hiszem, hogy visszaad, amíg meg nem bizonyosodik róla, hogy a csomag elveszett.

Én kaptam vissza pénzt, mert tényleg elkallódott.

Ha sóhereskedsz, az viszont negatív visszajelzéssel járhat.

Amennyiben közben megjön a csomag, akkor a visszaküldés a te költséged lesz, s vámot, adót bukod.

2017. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, első rendelésem EU-n kívülről, amit ez a veszély fenyeget.

Tapasztalatlan vagyok, és alig találtam meg azt az információt is, hogy a szállítási költség is beleszámít a 22-be. Plusz azt hittem, hogy ha külön-külön kifizetteti velem a szállítást, akkor nem egyben adja fel. Hab a tortán h testvérem 45 euró határt mondott, de az akkor van, ha magánszemély afja fel. Mea culpa, beismerem h hibáztam, de akkor sem fogok ennyi pénzt kifizetni azért, mert 1,t nyonorult euróval átléptem az ÁFA határt.

Mindenesetre most írtam az eladónal, nem akarok akkora taj paraszt lenni, hogy simán visszavonom. De elvileg ha nem érkezik meg a megadott intervallumon belül a csomag, már lehet jelenteni.

2017. szept. 14. 14:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Jelentheted, de ha postán van, bizonyíthatóan, akkor

nem fognak neked igazat adni. A vámkezelés nem számít

bele a határidőbe. Illetve a vámkezelés és egyéb prob-

lémák a vevőt érintik, az ő felelőssége. Vissza sem

fordíthatod, mert ha nem veszed át, akkor az megint

a te felelősséged, és az oda-vissza költséget is rád-

terhelik, teljesen jogosan.

2017. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, közben kiderült h még egy 1000 Ft-ot terméket hozzácsomagolt a másik kettőhöz, amit nem is standard szállítással rendeltem 😃
2017. szept. 14. 14:26
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem fogom jelenteni, l*szarom már. Csak kvára nem értem h ha direkt nem kérem egyben a csomagot (mert akkor írtam volna az eladónak) akkor mi a halálért nem tudja úgy küldeni, ahogy én rendeltem meg?

Lehet h ő csak jófej akart lenni meg így kényelmesebb, de nekem nem logikus. Én is gyökér vagyok, de nem csak magamat érzem hibásnak, hanem az eladó is egy s*gg.

Máskor ha csomagban akartam a cuccaim, direkt írtam az eladónak.

Most 2 rohadt krémért meg egy pattanás elleni tapaszért csillagászati árat fogok fizetni. Zsír.

2017. szept. 14. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!