Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy masik bankszamlarol...

Ha egy masik bankszamlarol utalnak penzt az enyemre, kozlemenyben munkaber atutalas feltuntetesevel, akkor azt munkabernek veszi a rendszer es nem csokkentik a folyoszamla hitelkeretem?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Az se biztos, hogy csoportos utalással megy a bér...


És nem került be a jogszabályba a kötelező pfszámla.

2017. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Senkit nem fog érdekelni addig, amíg tartósan nincs mínuszban a számlád. Ha azt észleli a bank, hogy az egyenleged egyre alacsonyabb, a beérkező utalások nem fedezik a költésedet, akkor fogják csökkenteni a hitelkereted. Illetve a folyószámlahitel elbírálásakor is jobban utánanézhetnek, hogy kitől jön a pénz, de amikor már megvan a hitel, és rendben "fizeted", akkor nincs erre okuk.
2017. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már múlt hónapban se kaptam munkabert viszont a bankban tettem a szamlamra kb ketszer annyit mint a fizetesem szokott lenni, es igy is jott az ertesites hogy 0ra csokkentik a keretem. Ezert gondoltam hogy akkor inkabb atutalni kene, nem ratenni a bankban
2017. okt. 5. 23:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez a megoldás arra jó, hogy ha mondjuk havi 200 e ft jóváírás esetén nulla forintos vagy kedvezményes a bankszámla különböző költségei. Persze ha nincs kikötve, hogy munkabérként érkezzen a jóváírás.


Viszont hitelnél a bank már nem játszik, elvárja a munkabért.


Amit írtál, hogy múlt hónapban "elfogadták" sokkal inkább úgy gondolom, hogy nem szűrte ki a rendszer.


Az megint más eset, hogy hiteltörlesztésnél senkit nem érdekel honnan van a pénz. Viszont folyószámlahitelnél a jogosultsághoz kell a munkabér jóváírás.

Nem azt akarja a bank, hogy kivedd és betedd a pénzt, hanem hogy fizetésed legyen.


A folyószámlahitel szerződésedet valószínűleg felmondta a bank. Én nem látom a szerződésed, de az is lehet, hogy egy darabig csak ideiglenesen veszi le nullára és vár, hogy ha újra teljesül amit a szerződésben vállaltál, akkor újra aktiválja a keretet.

De ha így is van, előbb-utóbb felmondja a hitelszerződést.



A legjobb lenne egyébként, hogy ha még nem történt meg, akkor te szüntetnéd meg a hitelkeretet.

Jövedelem nélkül nagyon veszélyes. És általában is a folyószámlahitel a melegágya annak, hogy többet költ valaki mint lehetne, aztán problémái lesznek.

2017. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#11: Ne haragudj, hogy kijavítalak, de bekerült.


Beadvány elfogadása:

[link]


Elnöki határozat:

[link]


"38. § (2) A belföldi jogi személynek, az egyéni

vállalkozónak minősülő magánszemélynek és az általános

forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek (a

továbbiakban együtt: pénzforgalmi számla nyitására

kötelezett adózó) legalább egy belföldi pénzforgalmi

számlával kell rendelkeznie."


"Az alanyi adómentességet választó egyéni vállalkozók is pénzforgalmi számlanyitásra lesznek

kötelezettek."


"38. § (2) bekezdésében meghatározott pénzforgalmi

számlanyitási kötelezettséget a már tevékenységet

folytató egyéni vállalkozóknak a 2018. január

31-ig kell teljesíteniük"


Remélem elég meggyőző :)

2017. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!