Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a menete? Hogyan zajlik?...

Mi a menete? Hogyan zajlik? Fundamenta

Figyelt kérdés
Fundamenta. Tudna valaki segíteni? 6 évre kötöttem lakászkasszát 20 ezerrel fizetem, 4 hónap telt el az első befizetes óta.( fizetem mindig pontosan) Most van egy ház ami tetszik, a kérdés az lenne hogy hogy juthatok pénzhez. A megtakarítási időben is kérhetem amit befogok fizetni és akár a hitelt is? Milyen kamattal? Ha lehet a hitel, akkor fizetnem kell tovább a havi megtakarítást (20 000Ft) és a hitel törlesztést is? Mennyi idő a kiutalás? Azt hiszem ehez a konstrukcióhoz befizettett megtakarítás+államitámogatás+hitel 5 millió környéki összeghez juthatok. Ezt minden esetben megkaphatom?

2017. okt. 26. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól tudom a megtakarításodat felveheted már most, csak akkor bukod az állami támogatást. Ha a szerződött összeget akarod felvenni, akkor hitellel kell kipótolnod.


A helyedben a fundamentához nem nyúlnék, hanem fizetném tovább és majd ha lejár, akkor előtörleszteném a hitelt.

2017. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Szóval eddig befizettél kb. 80 ezer ft-ot és szeretnél házat venni? Hát bocs, de szerintem az nem fog menni...

1.- nem tudni, mennyibe kerül a ház, de azt tudnod kell, hogy egy házvásárlásnál maximum 80 % hitelt vehetsz fel - 20 % önerővel kell rendelkezned

2.- nem tudni, mennyi önerőd van, de ha jól gondolom, akkor csak ez a 80 ezer ft, amit eddig befizettél

3.- nem tudni, mennyi a nettó fizetésed - ha alacsony, akkor egyáltalán nem biztos, hogy megkapod a kívánt összeget. Pl. nettó 84-re biztosan nem adnak 5 milliót.


Bocs, hogy nem pont a kérdéseidre válaszoltam, de azok már csak akkor lesznek aktuálisak, ha van önerőd a házvásárláshoz.

2017. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Na igen kb itt kezdődik a tudatos befektetés és ingatlan vásárlás...
2017. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm a hozzászólásod. Egyéb megtakarításból van félretett pénzem, nem gondoltam hogy ez segítséget nyújthat kérdésem megválaszolásában ezért nem fogalmaztam bele. A Lakáskasszámat körül tekintés nélkül kötöttem, hogy legyen ez is, ezért sajnos nem vagyok teljesen tisztában a lehetőségeimmel így gondoltam itt megkérdezem hátha valaki ezzel foglalkozó segítőkész egyén felvilágosít.
2017. okt. 26. 20:24
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Pont erre utaltam a hozzászólásommal amit írtál...


". A Lakáskasszámat körül tekintés nélkül kötöttem, hogy legyen ez is, ezért sajnos nem vagyok teljesen tisztában a lehetőségeimmel "


1. Ha 6 év előtt akarsz lakást akkor nem 6 évre kell kötni.


2.Nem minden az állami támogatás.


3. A funda marketingje alapján, és nem körültekintően szerződtél le és az ügynököd sem találod a kérdéseidre, amivel számolva már korábban , még szerződés előtt választ kaphattál volna.


Nem vagyok okosabb csak tapasztaltabb e téren. Hasonló helyzetben nem kötöttem fundat én sem, mivel nem 4 év múlva vettem volna házat, amikor ezzel próbáltak meggyőzni.

2017. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.

Nem terveztem a közeljövőben házat venni, talán ezért is voltam hanyag a szerződés kötés előtt. Mint írtam meg tetszett egy ház... nem azt írtam, hogy holnap szaladok megvenni. De a kérdésem még mindig inkább az, hogy ilyen helyzetbe mit lehet tenni ha ESETLEG úgy döntenék, hogy a megtakarítási idő lejárta előtt szeretnék pénzhez jutni.

2017. okt. 26. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem feltétlen csak a te hibád.

Az érem másik oldala az ügynöködnél van.


1. te nem akarsz ingatlant venni, vagy felújítani, nincs ilyen célod. de azért teljesen irreálisan ajánl ingatlanra felhasználható befektetést.


2. Nem tájékoztat az idő előtti kivét vele járóiról,-

nyilván nem is érdeke, hiszen az erősségét bukod ennek a konstrukciónak ha megszünteted vagy nem fizeted végig - csak az állami támogatás mértékével számolt max összegeket mantrázza, túl optimalizálva előre a 6 évet (pl. megváltozott élethelyzet és egyéb veszélyek figyelmen kívül hagyásával, amivel már borul a matek )

.


Emellett úgy látszik csak addig érdekelted, míg kap utánad jutalékot, ha itt kérdezed ezt és nem tőle. Mivel ez esetben is rendelkezésedre kéne állnia.


3. Igen, van lehetőség hitelre, akár máshol is, amibe legalább be tudod 6 év után törleszteni ezt a gyűjtött pénzt, hogy legalább értelmesen fel is tudd használni. Viszont akkor úgy kell számolj, hogy az igazolt jövedelmedből vond le a havi 20-at is, és ami marad annak max az 50%-át adják meg törlesztőbe. Tehát már be is korlátoztad magad, hiszen így 6 évig párhuzamosan fizetned kell a havi likviditásodból mindkettőt, ahelyett, hogy pl. havi 20-al növelt törlesztőt vállaltál volna be, akár rövidebb futamidőre.

Emellett, igen kell önerő is az ingatlan hitelhez, amit akár fedezhetsz más megtakarításból is, ha persze az likvid és nem lekötött, amivel megint csak buksz, mint a fundával ha idő előtt megszünteted. Csak akkor ezek kevésbé lesznek befektetésnek nevezhetők.


Ezért fontosabb a tudatosság befektetések terén. Nem kell mindent azonnal aláírni, csak mert rokon, koma, stb ajánlgatja vagy ha nem vagy biztos az elkövetkező X év eseményeiben.

2017. okt. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy amennyiben úgy döntesz, hogy meg akarod venni a házat és ahhoz hitelre van szükséged, akkor inkább nézz körül a bankoknál, mivel manapság jobb feltételekkel adnsk hitelt, mint az Ltp-k. Amikoer pedig lejár az Ltp futamideje,akkor azt az összeget betörleszted a hitelbe, így alacsonyabb lesz a törlesztő, kevesebb a tartozás. Bízom benne, hogy bírod mindkettőt anyagilag.
2017. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tehát már be is korlátoztad magad, hiszen így 6 évig párhuzamosan fizetned kell a havi likviditásodból mindkettőt, ahelyett, hogy pl. havi 20-al növelt törlesztőt vállaltál volna be, akár rövidebb futamidőre."


Jelenleg jobban jársz ha LTP-t fizetsz és mellette minimális hitel törlesztést.


Van 100 Ft hitel tőke tartozásod és 100 Ft a zsebedben. Befizetheted azonnal de érdemes-e vagy inkább LTP-t fizess? 5% mondjuk az éves kamat. 4 év alatt fizetsz 4*5=20ft kamatot, tehát 120 Ft a tartozásod. LTP-ben viszont a 100 forintbol 130 lett.


Szóval jelenleg így éri meg leginkább a lakashitel: minél hosszabb futamidő, akár 30 év, mellette annyi LTP amit csak bírsz fizetni és 4 évente előtörlesztés.

2017. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

OK, akkor a kérdésedre a válasz.

Igen, lehet a megtakarítási idő alatt is hozzájutni a teljes szerződéses összeghez (5M Ft, azonnali áthidaló hitel a neve), ha teljesíted az egyéb feltételeket is, amik a következők:

Vagy a kasszában van annyi megtakarításod, hogy elég fedezetet ad az 5M-ra (ez nálad nem teljesül), vagy van elég önerőd, vagy plusz ingatlan fedezet a hitelre. A pénzintézetek a becsült forgalmi érték maximum 80%-át adhatják hitelként, de van olyan település, van olyan ingatlan, ahol ennél kisebb az arány, tehát nagy valószínűséggel több önerő kell, mint a 20%.

Ha nincs 400E nettód, a Fundánál kell adóstárs is.


Igen, ha idő előtt felveszed a Fundától az 5M Ft hitelt, akkor fizetni kell a 20.000Ft-ot (ez lesz a tőketörlesztés) és fizetned kell az 5M Ft kamatait is, ami 5,4% a megtakarítási idő végéig (6év), utána jön a lakáskölcsön szakasz, ami 71 hónapig tart és 48.750Ft a részlet.


Jelenleg a banki hitelek kedvezőbbek és rugalmasabbak és ott is találsz olyan hitelt, aminek fix a törlesztő részlete, a megtakarítást pedig fel tudod használni előtörlesztésre.


Ahhoz, hogy megoldást tudjak ajánlani, kellene pár adat: Mennyi a vételár, hol van az ház, miből épült, mennyi a megtakarításod és a jövedelmed?

2017. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!