Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van, ha rossz számlaszámra...

Mi van, ha rossz számlaszámra utalják az ösztöndíjamat?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha nagy hülyeséget kérdezek, de egy hónapja csináltattam először folyószámlát, mert az iskolában egy bizonyos átlag fölött ösztöndíjat kapunk és pár hete az osztályfőnök körbeadott egy papírt, amire rá kellett írni a számlaszámunkat és vagy 8-szor átnéztem, jól írtam-e, de attól félek, mégis elrontottam, vagy valami..Ugyanis az osztályból csomóan mondták már, hogy nekik átutalták a pénzt, meg megkérdeztem pár embert más osztályokból is és azt mondták, náluk is már mindenki megkapta, szóval elvileg nekem is meg kellett volna. Azt olvastam ezen az oldalon egy régebbi kérdésnél, hogy ha nem egyezik a számlaszámhoz tartozó név, akkor nem utalják át, ez igaz? Akkor az én ösztöndíjamat még át se tudták utalni senkinek? Vagy ha mégis átutalták, de nem az én számlámra, akkor tehetek valamit, hogy visszakapjam a pénzem?

És mi van akkor, ha kiderül, nem én írtam rosszul a számlaszámot a papírra, amit az ofő körbeadott, hanem gondolom az iskola elküldte a számlaszámokat oda, ahonnan kapjuk a pénzt és a titkárságon írták el, szóval nem az én hibámból küldték rossz helyre?


2017. okt. 31. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsétlenül kell ahhoz elrontani egy számlaszámot, hogy abból más valakinek a számlaszáma jöjjön ki.


Az utolsó szám ugyanis egy ellenőrző karakter, ami egy matematikai művelet szerint van képezve.

Tehát legalább két helyen kell elrontani, de akkor is nagyon véletlenül sikerül éppen úgy.

Illetve még ha a kombináció lehetséges számlaszám is, akkor is lehet, hogy nincs olyan számlaszám, mert még nem került kiosztásra senkinek vagy már megszüntették.


Nagyobb a valószínűsége, hogy összekeverték és a tiéd helyett valaki másét rögzítették be a listáról.

Utána kellene érdeklődni a titkárságon vagy ahol ezt intézik.

2017. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Bakker, szólsz az ofődnek, és amit ide leírtál azt szépen elmondod neki. Aztán ő majd utána néz és minden ki fog derülni.
2017. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem olyan könnyű rosszul megadni a számlaszámot - úgy értve, hogy nem feltétlen valós számla lesz amit megadsz, ha hibásan adod meg.

Másrészt meg kellene kérdezni az osztályfőnököt, hogy valóban jár e nekd pénz és mennyi - és ha igen, akkor jelezni, hogy még nem kaptad meg.

Harmadrészt nyilván le tudják ellenőrizni az iskolában a számodat.

Negyedrészt ha megkapta más és ez kiderül (mivel látszik, hova utalták), akkor nem tarthatja meg és úgyis meg fogod kapni.

2017. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, végül kiderült, hogy már megkaptam -.-

Amikor mentünk boltba, eszembe jutott, hogy a bolt mellett ott egy atm, szóval megnézem, hátha átutalták már, csak elfelejtettek értesíteni (pedig direkt kértem, hogy értesítsenek SMS-ben, ha pénz lesz átutalva a számlámra) és láttam, hogy rajta van a pénz. Még szerencse, hogy megnéztem, mert holnap akartam felhívni az iskolát, nem kicsit égett volna a fejem..

2017. okt. 31. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Holnap munkaszüneti nap, így lett volna még egy napod átgondolni.
2017. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohh tényleg. Mondjuk már mindegy.
2017. okt. 31. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!