Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a faktoring, faktorálás?

Mi a faktoring, faktorálás?

Figyelt kérdés
Előadást kell tartanom ebből a témából, de neten tök zavarosan van minden leírva. Valaki aki profi ebben el tudná nekem magyarázni egyszerűbben, hétköznapi példákkal esetleg?

#bank #faktoring #faktorálás #számlakövetelés
2017. nov. 6. 16:54
 1/2 12983476 ***** válasza:
A faktorálás követelés adás-vétel. Laikus nyelven nem fizeted a telefonszámládat, ezért szerződést bont veled a telekom. Viszont ott marad a tartozás ami egy jogos követelés a telekom részéről. Mivel nem akar rá erőforrásokat és időt szánni, hogy visszakapja ezt a pénzt ezért eladja. Pl 10.000,- huf a tartozásod a telekom eladja egy faktoring cégnek 6 ezerért - engedményezi - így a telekom jogelődé, míg a faktor cég jogutóddá válik. Faktor alany bármely természetes személy lehet. Ha dolgozatot kell írnod javaslom nézz meg egy hivatalos mnb tájékoztatót mert ez így nagyon sarkított. Remélem segítettem :)
2017. nov. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, egy startup szerintem elég jól összefoglalta a faktoringgal kapcsolatos tudnivalókat és jól bemutatja példákon keresztül. Az alábbi linken eléred a cikket: [link]


Remélem segít!

2019. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!