Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel ha tartozásom volt?

Lakáshitel ha tartozásom volt?

Figyelt kérdés

Most tervezünk lakáshitelt felvenni a feleségemmel a következő hónapokban. Erre ma kaptam egy levelet egy behajtó cégtől, hogy 2008-ban megbüntetett a máv, mert nem volt érvényes diákigazolványom. Teljesen el is feledkeztem az esetről, emlékszem már rá így utólag, otthon nem is mertem a dologról szólni, pénzem meg nem volt akkoriban arra, hogy kifizessem. Nem is hallottam a dologról, semmi felszólítást nem kaptam ezidáig. Viszont úgy tudom, hogy ha rendezem a tartozást (16ezer forint) akkor is passzív KHR listás maradok 1 évig, ami miatt a legtöbb bank büntető kamatot ad.

Ilyenkor mit lehet tenni? A terv eddig úgy volt, hogy én veszem fel a hitelt, mert nekem jobb a nettóm (380ezer), a feleségem pedig az adóstárs lesz, mert neki kisebb (170ezer). Rosszabb feltételekkel kapjuk a hitelt, ha ő lesz az adós én pedig az adóstárs? Mit lehet ilyenkor csinálni? Minden jó tanácsot nagyon köszönök előre is!



2017. nov. 7. 14:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs...egyáltalán ilyen dolgok miatt tud valaki KHR listára kerülni? :)
2017. nov. 7. 14:49
 2/4 xswerdy ***** válasza:
100%

a magyar KHR csak banki tartozásokat tart nyilván. Közlekedési cégnek ha tartozol, az oda nem kerül be, sőt az adótartozás sem (más országokban léteznek olyan adós-nyilvántartó rendszerek, ahova akár a hátrahagyott lakbértartozás is bekerül, nálunk a KHR egyelőre tisztán bankközzi információcserét szolgál).


Amúgy a 2008-as tartozás szerintem el is évült, ha azóta most jelentkeztek először.


Az mindegy, hogy ki az adós, és adóstárs, házastársaknak mindenképpen adóstársakká kell válniuk, és az össz jövedelmük alapján adja meg a bank a hitelt, és sorolja be kockázati kategóriába.

2017. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, nem kerül be a KHR rendszerbe, a bank nem fogja látni.


De vigyázz, mert ha végrehajtás indul ellened, akkor azt ráterhelik a bankszámládra, a munkabéredre és adott esetben az ingatlanra is.

Azt már a bank látni fogja. Jobb esetben az adott hónapban nem tudsz törleszteni, az is nagy gond, de a hitelt még nem mondják fel.

De ha az ingatlanra ami a hitel fedezete lesz, kerül rá a MÁV tartozás a bank azonnal felmondja a hitelt.


Persze ilyen alacsony összeg nagyon soká vagy inkább soha nem jutna el odáig, mert előbb megtérülne mondjuk fizetésletiltásból, de akkor sem szabad hagyni.


Ha végrehajtásra kerül akkor amúgy is elég tetemes díjak és jutalékok fogják növelni az összeget.


A 2008-as tartozás nagyon könnyen elévülhetett, ha azóta semmilyen felszólítást nem kaptál.

Nem költöztél el azóta? Akkor a büntetőlapra a pontos címed került-e?


Mert ha végig elérhető voltál azon a címen amit a MÁV ismert és nem tájékoztatott, nem szólított fel akkor elévült a tartozás.



16 ezer forint a jövedelmed mellett amit írtál nem annyira sok pénz illetve ekkora horderejű dolog előtt állsz mint egy lakáshitel.

A helyedben azt hiszem inkább kifizetném.

Vagy mondjuk lépj kapcsolatba a behajtó céggel amelyiknek a MÁV eladta a tartozásod és ha meg tudod velük levelezni, hogy elévült, ők pedig írásba adják válaszban, akkor hagyhatod.

De ha nem partnerek, én nem kockáztatnék.

2017. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Ennyire nem szaladtam a dolog elébe, hogy mi lesz akkor, ha lakás lesz, mivel már ki is fizettem a tartozást átutalással. :)

Időközben volt költözés, akkor még falun laktunk ahol mindenki mindenkinek az ismerőse, simán el tudom képzelni, hogy az éppen azon a címen lakó ember átvette a leveleim. De 16ezer forint nem ér ennyit, nem hiányzik nekem a herce-hurca (pontosan ezt akarják amúgy elérni, tudom), úgyhogy inkább kifizettem. Igazából csodálkozom, hogy "csak" ennyire duzzadt közel 10 év alatt az a pár ezres bünti.

2017. nov. 7. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!