Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cofidis áruhitelt így felvehet...

Cofidis áruhitelt így felvehetek? Gamer laptopot akarok venni!

Figyelt kérdés

Szóval azért szeretném most ezt, mert megtudnám venni a 340 000 forintos gépet 3 hónap múlva is, de most annyira le van elvileg értékelve, hogy még a kamattal, hitel árával együtt is olcsóbb lenne a végösszeg, viszont ez a lehetőség le fog járni.


2 hónapja dolgozm és 120 nettót keresek.

Elvileg a cofidis áruhitelnél annyi a feltétel, hogy ne legyek negatív khr listán és érjem el a rendszeres 65000 Ft-os havi fizut.

De arról nem találtam infót, hogy a 3 hónapos munkaviszony feltétel e...

Elöszőr azt gondoltam, hogy biztos minden hitelnél az, de nem, pl. a providentnél sem az, 430 000 Ft-ig.


Ti tudtok erről valamit?


(Még 3 napig nem tudok telefonálni, de ezt jó lenne tudni)



2017. nov. 8. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

1. - ha 2 hónapja dolgozol, akkor nagy valószínűséggel próbaidős vagy - így nem igazán fogsz hitelt kapni

2.-azt írod, most nagyon le van értékelve, ezért szeretnéd megvenni. De azt ugye számításba vetted (vagy nem?), hogy az "olcsó" gépért Te a kölcsön miatt akár 40-50 ezerrel többet is kifizetsz, csak hogy megvedd MOST az "olcsó" gépet? Tehát kb. 390 - 400 ezerbe fog kerülni Neked az "olcsó" gép, s ráadásul a nyakadba veszel egy terhet, feleslegesen.

3.- közeledik a Karácsony, amikor nagyobbnál nagyobb akciókat rendeznek, utána meg januárban - könnyen lehet, hogy ugyanennyiért 2-3 hónappal később is meg tudod venni.

2017. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%

Tudod milyen szépsége van annak, hogy gyűjtesz valamire, s a fizudból megveszed? Ne vegyél már fel hitelt ilyen szarokra. Amúgy néha ezekből nehéz kiszállni, kis turpisságok miatt. van, hogy nem engedik, hogy előre betörleszd, vagy csak plusz pénzért, hiába tudnád, stb.

Szerintem ha nem járt le a próbaidőd, (ki tudja nem tesznek-e lapátra) akkor még ne verd magad adósságba. Gyakorold az önuralmadat, és gyűjts vágyad tárgyára. Hidd el, sokkal nagyobb örömöd lesz benne.

2017. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ti elolvastátok amit írtam? Annyira le van értékelve, hogy a kamattal és a hitel díjával összesen is majdnem 20 000Ft-ot spórolok.


Ez olyan az eredeti árhoz képest mintha engednének 0% thm-es részletre való vásárlást és még fizeznének is.


Nem azt kérdeztem, hogy valószínűe, hanem hogy lehetséges e!

És igen valahol lehetséges próbaidő alatt hitelt felvenni, pl. provident, akkor itt sem 100%, hogy nem.

2017. nov. 9. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Ja, hogy még Te osztasz ki minket, meg húzol le? Akkor válaszoljon Neked a Náncsi néni.

Vegyél fel 340 ezer ft hitelt próbaidő alatt, aztán ha egyik napról a másikra felmondanak Neked indoklás nélkül (mert próbaidő alatt bármikor megtehetik, hogy felmondjanak és másnap már nem kell menned), akkor majd ott állsz a hitellel, amit nem tudsz fizetni, jönnek a behajtók, de akkor már az Ő pénzüket is fogják kérni, aztán máris 500 ezer ft-os tartozásod lesz. Oké, csináld, gratulálok! Csak utána ne gyere ide sírni, hogy a szemét végrehajtók el akarják vinni mindenedet.

Nemhogy örülnél neki, hogy egy kis gondolkodásra, felelősségteljes életre próbálnánk rávezetni.

2017. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Te honnan tudnád, hogy én mit tudok fizetni? Ha fel is mondanának nekem (na de erre mégis mennyi az esély, ha elvégzem a munkám?!) tudnám fizetni a részleteket, ugyanis van ösztöndíjam is.

De neked offolnod kell mindenképpen, ahelyett hogy a feltett kérdésre válaszolnál...

2017. nov. 9. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát, tényleg nagyon bonyolult a Cofidis honlapján egy visszahívást kérni - már rég megtudtad volna a választ, kisfiam :D
2017. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

OFF:

Nem akarok senki oldalára se állni, de az tény, hogy egyik válaszoló se igazán próbált segíteni. A kérdező gondolom tisztában van a hitel kockázatával és a következményeivel, hogy mit akar magára vállalni. Feltett egy kérdést, amire szerette volna megtudni a választ (igen, ez is igaz, hogy nem ez a legjobb hely az ilyen jellegű válasz megismerésére), de erre csak okoskodást kapott. Nem értem, hogy a legtöbb válaszoló ezen az oldalon, miért csinálja ezt. Ha az a kérdés, hogy jó-e a hitel, egyetértenek-e vele, stb, akkor megértem ezeket a válaszokat, mert megfelelnek a kérdésre, de amikor kérdeznek valamit, akkor arra kéne válaszolni, nem a kérdés témáját megkérdőjelezni. Pl ha én feltenném azt a kérdést, hogy hogy öljem meg magam, akkor arra szeretnék tippeket/választ kapni és nem arra, vagyok kíváncsi, hogy miért ne legyen öngyilkos. Tudom ezzel a válasszal nem segítettem a kérdést, de a kérdezőt nem hiszem, hogy zavarja.

2017. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, nem értelek: az első mondatommal megválaszoltam a kérdést - de úgy láűtszik, ez senkinek nem tűnik fel.


"1. - ha 2 hónapja dolgozol, akkor nagy valószínűséggel próbaidős vagy - így nem igazán fogsz hitelt kapni "


A legtöbb hitelintézetnél minimum 3 hónapos munkaidő szükséges, sok helyen feltétel az is, hogy határozatlan idejű szerződése legyen, s van, ahol 23 éves kor alatt egyáltalán nem adnak hitelt, mert nincs semmilyen "múltja".

De nem gondoltam, hogy ennyire részletesen meg kellene indokolnom. (1-es)

Amúgy a kérdésre Te nem válaszoltál, csak minket bíráltál.

És nem azért "oltottuk" a kérdezőt, mert kötözködünk, hanem azért, mert nem akarjuk, hogy így járjon:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2017. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!