Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszaigényelhetem a Fundament...

Visszaigényelhetem a Fundamenta Lakáskassza számlanyitási díját vagy annak egy részét?

Figyelt kérdés
Lakásvásárláshoz nyitottunk Lakáskasszát, hogy felvehessünk hitelt, legmagasabb havi befizetési díjjal. A számlanyitási díj 1% volt. Ám azonban a hiteligénylés utolsó fordulójában kiderült, hogy mégsem kapjuk meg a remélt hitelösszeget (hiába eleve csak azért nyitottuk, mert úgy volt, minden rendben), s a lakásvásárlás meghiúsult. Azonnal, még a legelső havidíj befizetése előtt lecsökkentettük a minimálisra, ami azt jelenti, hogy ha eleve ezzel az összeggel indítunk, akkor a számlanyitási díj is az általunk befizetettnek a negyede lenne, ami nem mindegy. Kérdésem, hogy a különbözetet visszaigényelhetem, vagy az szépen elúszott? :(

2017. aug. 18. 11:58
 1/3 xswerdy ***** válasza:

alapvetően ha lecsökkented a szerződéses összeget, nem kapsz vissza semmit (ha emeled, be kell fizetned a különbözetet). Arra hivatkozva próbélj meg reklamálni, hogy a hitel miatt nyitottad, és hogy (ha jól értem) előzetesen hitelképesnek tartottak.


Amúgy nem lenne értelme így is elindítani a nagyobb összegű lakáskasszát? Talán a megtakarítási idő végén hitelképes is leszel, és kevesebb hitel is kell...

2017. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

EGy rövid sztori:


nekem is van fundamentám igaz most szüntetem meg , de nézzük meg az érme másik oldalát.


Tisztelet a kivételnek... mielőtt a bekezdés után jönnek az általános butaságok hogy vannak kivételek


amikor én kötöttem a fundamentámat be akartak szervezni hozzájuk dolgozni mondván hogy jó szövegem van. kell egy öltöny és némi bőr a pofán, akár a kocsmába is bemehetsz kuncsaftokért csak fizess nekik valamit és vedd rá hogy beszélgessenek, utána úgyis megkötik... ennyi volt amit mondtak nekem..

javarészt az én területemen ( nyugat- dunántúl) 20 éves csupaszkukis egoista törtető fiatalok próbálkoznak így plusz pénzhez nyúlni. a képzés három nap egy wellnes szállóban ahol csak inni meg bulizni kell ( szintén elmondásuk szerint)

a vizsgát pedig mindenki 90 % felett teljesíti így nincs miért parázni sem ( szintén ők mondták )

kérdés: Rábíznád-e a pénzed vagy akár a jövőd egy olyan egyénre aki három napi tudással alkohol felhőkkel felelőtlenül játszadozik????

elfogyott a csekkem áprilisban felhívtam hogy küldjetek csekket.. azt mondta MAJD szól de nincs ideje...

októbert írunk azóta nincs csekk, meg is szüntetem az egészet..


van értelme ha értelmes ember kezeli a pénzedet, de egy év alatt se egy papírt se semmit nem láttam..


tedd a pénzt a párnád alá ( nem szó szerint értem) és annak nagyobb haszna van

2017. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó tedd a pénzed párna alá, én inkább fizetek fundamentat amire kapok 30% állami támogatást. Te a párnádra mennyit kapsz?
2017. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!