Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki tartozik (banki...

Ha valaki tartozik (banki hitel, diákhitel stb. ), nem tud fizetni és nincs se lefoglalható vagyona, se letiltható jövedelme, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tartozás fuggesben marad, megy rá a késedelmi kamat és amint lesz bármi letilthato jövedelme, vagy vagyona, pl örökölt valamit máris megy rá a letiltás,
2017. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

És ha előbb - utóbb normális életet akar élni és lesz egy párkapcsolata, akkor igencsak le tud rombolni egy bimbózó kapcsolatot, ha megjelenik pár százezer ft-os tartozás a másik előéletéből.

Nem valószínű, hogy el fog évülni, mivel minden végrehajtási kezdeményezés újraindítja a dolgot - és ezzel együtt mindig plusz pénz rakódik rá, a végrehajtó díjával.

Ésszerűbb lenne egyezkedni.

2017. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Amíg nincsen semmid, addig semmit nem tudnak tenni ellened.

Ha a végrehajtó felkeres s pl szüleiddel laksz, nem tud mit kezdeni.

S papíron ezt fel is tüntetjük,a felfüggesztést, amiből kapsz egy példányt cuki emlékbe.


Amint megtalálnak, van kereseted abból x%-t lenonnak.

Mindenre ráteszik a kezüket, ameddig nincsen törlesztve az adósságod.

Kamatozik folyamat, szval a befizetni való összeg csak nőni fog.


Ha van munkád/lesz lehet igényelni részlet fizetést.


Van egy egyszerűbb megoldás is: külföldi állás s pár hónap alatt egyszerűbb törleszteni.

Vagy vissza se mész magyarba, odakint a kutya se fog foglalkozni a magyarban rekedt tartozásoddal.

(a külföldi téma volt kedves ügyvéd ismimmel, más volt a témánk, de elkeveredtünk. Üzletnyitáson agyalok, emberek/vevőkről dumáltunk)


Mivel ahol lakom nem igazán vannak vevők, az üzletek bezárnak, eladósodnak. Szval elég nagy esély van arra, hogy költözök.

2017. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Vagy vissza se mész magyarba, odakint a kutya se fog foglalkozni a magyarban rekedt tartozásoddal. "


Hát ebben látod nagyon tévedsz: létezik ugyanis olyan, hogy európai fizetési meghagyás, s egyre inkább rámennek arra, hogy külföldön is behajtják.(pl. multi cégek igen könnyen megtalálhatnak Vodafone, Telekom, stb)

Arról nem beszélve, hogy ha haza talál jönni, akkor is foglalhatnak/végrehajthatnak.


Nem tudom, hallottad-e a fodrásznő esetét, akit a repülőtéren "kapcsoltak le", de más határnál is történt ilyen:

[link]


Szóval inkább részletfizetés, törlesztés.

2017. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy párom, aki egy idő után elmondta, hogy pontosan ebben a helyzetben van. Nincs egy fillér se a nevén, az adóssága miatt nem költözik el az anyjától (nagy házban élnek és így azt tudja mondani, minden az anyjáé, ami papíron így is van). Nem fog feleségül venni soha senkit és a fizuját is feketén kapja...

Nekem itt kb. elég is lett a történetből. Mivel nem akart magával rántani, semmit nem árult el (mennyi az adóssága és mire vett fel anno pénzt), ha lett valamije, azt szinte azonnal vitte a bank, így nagyon kell figyelnie. Vége lett a kapcsolatunknak. Szerintem így nem lehet normál életet élni. Állandó bujkálással és bújtatással.

A hitel nem törlődik attól, hogy éppen semmije sincs az adósnak.

2017. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

jól tetted, hogy nem folytattad egy ilyen emberrel, bár tulajdonképpen őszinte volt, és ez pozitív.

de ha nem tudod, mire vette fel a hitelt, és pontosan mennyi, akkor tényleg nem lehet rá építeni egy életet.

hogy legyen így gyereketek? és ha megsérül, vagy műtétre szorul, nem fog tudni dolgozni, még segélyre sem lesz jogosult, tb-je sincs, gyerektartásra sincs esély, stb.

ha olyan nagy az a ház, el lehetett volna adni, persze ehhez anyuka engedélye is kell, aki lehet megvétózta az egészet, és a hülye fia miatt nem kótyavetyéli el az élete munkáját.

de ha anyuka meghal, és a pasi megörökli a házat, akkor egyből viszi a végrehajtó, erre nem gondol? valószínüleg tudja, csak próbál nem gondolni rá, és egyik napról a másikra él.

volt végrehajtásom, tudom, milyen az.

jól leírták előttem, sosem fog eltűnni, ne bízz a csodában.

ha nem 10-20 millióról van szó, hanem pár százezer, vagy 1-2-3 millió, akkor kezdd el törleszteni, amint tudod, mert tényleg az egész életedet tönkreteszed. biztos, hogy angyon nehéz lesz, de inkább ez, mint hogy 60 évesen is feketézz és örökké kísértsen a végrehajtó.

én is "bujkáltam" egy ideig, nem vettem át a leveleit, és nem voltam otthon, amikor kijött volna lefoglalni. 2x.

épp dolgoztam.

de bedobott egy papírt, hogy ha legközelebb sem talál otthon - megadta az időpontot, h mikor jön - akkor rendőrrel jön, és a távollétemben is bemehetnek a házba.

na akkor felvettem vele a kapcsolatot, és a bankkal is.

sikerült megegyezni, borzasztó nehéz időszak volt, sokat sírtam. azóta is nehéz nagyon. még 13 év van hátra. de muszáj volt, nem volt más választásom.

így legalább nincs letiltva a fizetésem.

akkoriban letiltották. nagyon gáz volt...

aztán egyik hónapban nem tiltották le, én nem mertem szólni, csak örültem. aztán egyszer felhívott a pénzügyesünk, hogy ő nézte be, sajnálja nagyon, de a következőből duplán kell levonnia emiatt. abban a hónapban 7 ezer ft fizetést kaptam!!!

szeinted mire volt elég?

ne tedd tönkre magad, keresd a megoldást, keress munkát.

ma már nem 80 ezer egy átlagfizetés.

gyári munkás is megkap 150-200 körül, sokszor végzettség nélkül.

ha ebből 50-et törlesztesz havonta, az elég sok, és a maradékból sem halsz éhen, főleg ha nem vagy egyedül. egy társ vagy a szülők fizetésével/nyugdíjával ki lehet jönni közösen egy normál szinten.

2017. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

5,6-os, köszönöm, hogy leírtátok ezeket. (#2, #4 vagyok)

Engem ugyanis rendszeresen lehülyéznek itt, mert divat lapítani, sunyítani, megúszni, nem fizetni - majd csak elévül, stb. - ezzel szemben én meg próbálom megvilágítani, hogy nem lehet/nem érdemes egy életet örök rettegésben, félelemben leélni.

Arról nem beszélve, hogy a telefon részletre, diákhitel, stb a felvételkor jó volt, akkor a visszafizetés se derogáljon már. Természetesen nem a devizahitelesekről beszélek.

2017. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

7# Abszolút igazad van. Én anno a párom mellett éltem csak meg mivel jár ez. Nem lehet így élni.

A bank is elsők között hívta fel a figyelmemet arra, amikor adós lettem, hogy a legrosszabb amit tehet az ember, hogy eltűnik, ha valamiért nem tud fizetni (az persze más ha nem akar). Nekik is az az érdekük, hogy megoldást találjanak és jobban szeretik a havi törlesztőre kivetíteni ezt, mint erőszakkal árvereztetni. És nyilván mem két havi részlet elmaradás után jut ide a bank.

Azt kéne agybavésni, hogy a hitel egy kölcsön. Nem kell meglepődni, hogy vissza kell fizetni...

2017. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!