Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kitől lehetne kölcsönkérni?

Kitől lehetne kölcsönkérni?

Figyelt kérdés

Nem egy enget rengető összeg 400 ezer forintra lenne szükségem, és a fedezet meg 1 millió forint lenne, vagyis ha nem tudom visszafizetni egy bizonyos időn belül, akkor 1 milliót kell visszaadnom.

De nem jöhet szoba bank, mert, egyetemre járok, a kölcsön meg vállalkozásra kell vagyis fuvar vállalkozásra, ami 1 honap alatt megtérülne, csak senki sem ad ennyit, vagyis a családtól nem tudok kölcsönkérni.

Mit csináljak akkor?


2017. nov. 23. 16:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hetfore kell, nem 5hinap mulvara
2017. nov. 25. 17:10
 12/20 anonim ***** válasza:

Ne haggyá' mán minket kétségek között - most akkor mi lesz a "fedezet" - az ígéret szép szó, ha nem tartják be, úgy is jó? Vagy mi? :D


amúgy látom, még azt sem sikerült megértened, amit leírtam: azt írtad, nem egy eget rengető összeg - erre írtam, hogy a " minimálbér nettó 84 ezer ft, azaz ez kb. 5 havi minimálbér"

De akkor lefordítom Neked magyarra - mások 5 hónapig dolgoznak azért, mi Neked adj uram Isten, de rögtön kellene.

És ha neked ez nem egy eget rengető összeg, akkor találd ki a módját, hogy tudnád hipp-hopp előteremteni - legálisan.

Pl. ha neked ez nem nagy összeg, akkor biztos van aranyad, ezüstöd, homorú képernyős tévéd 600 ezerért, stb. amit zálogba vihetsz :-)

2017. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát, akinek nincs pénze, az ne akarjon vállalkozást indítani... Sajnos tipikus magyar mentalítás, hogy mindent hitelből akarunk csinálni...
2017. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tipikus magyar igen. Mindenki egyszer el, es nem akar senki sem nyomorban elni.
2017. nov. 25. 18:41
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerűbb lenne kiírni kérdésben a valódi okot, hogy hipermarketes beszállításra kellene az összeg forgó eszköz finanszírozásra, mert így elég megtévesztő a" fuvar vállalkozás". Utóbbi meg inkább elgondolkodtató likviditás téren.
2017. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen arra kell, es ebbol.a 400ezerbol csinalok 800ezret
2017. nov. 25. 19:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz nyomorban élni akkor tanulj meg helyesen bánni a pénzzel és SOHA ne kérj kölcsönt és ne vegyél fel hitelt.
2017. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"es ebbol.a 400ezerbol csinalok 800ezret"

" 400 ezer forintra lenne szükségem, és a fedezet meg 1 millió forint lenne, vagyis ha nem tudom visszafizetni egy bizonyos időn belül, akkor 1 milliót kell visszaadnom. "


Szóval kellene 400 ezer ft, amiből 800 ezret csinálsz, de ha nem tudod visszaadni a 400 ezret, akkor 1 milliót kell visszaadnod - no, hát világos, ez így "marhára megéri" :D

Nem érzed, hogy erősen sántít az okfejtésed?


Nem tudom, hogy milyen "egyetemre" jársz, de hogy a matek nem az erősséged, az biztos :-(

2017. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Vagy csak felreeertelmezitek, van egy 1 milliom amit nem kolthetek el, mert masra kell kocsira, viszont nalam van az az1 millio keszpenz, azert nem akarom azt a 1 milliot belefektetni, mert nem az enyem.hanem apame, o csak abban az esetben adja oda, hogyha bejon a vallalkozas, vagy ha elbukom, mivel 50 szazalekban o is benne a vallalkozasban, de mivel ez bukaentes, csak.nincs kezdo forgotokem, ezert kene 400ezer amibol lesz 800ezer, es ha ez megy akkor visszakapja az akitol kolcson kertem, ha meg elbukom akkoraz 1 milliobol kapja vissza. Ha nem bukom el 90 szazalek ra az esely, akkor visszakapja a penzt, es 1 milliot forgatom be.
2017. nov. 25. 20:48
 20/20 anonim ***** válasza:

provident, azok adnak bemondasra is.


esetleg ha keszpenzfedezeted van amit nem akarsz erre elkolteni, akkor lombardhitel.

2017. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!