Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a bankszámlám,...

Ha megszüntetem a bankszámlám, akkor a rajta lévő pénzt amikor megkapom, az készpénzfelvételnek minősül?

Figyelt kérdés
Tehát az a kérdés, hogy ha mondjuk van fél millió forintom egy számlán és megszüntetem ezt a számlát, akkor azt a fél milliót kifizetik nekem egészben, vagy ugyanúgy ki kell fizetni utána a készpénzfelvételkor fizetendő 0,6%-ot?
2017. nov. 26. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az esetet ne úgy tekintsd, hogy amikor megszünteted készpénzfelvétel-e hogy az összeget "visszakapd".


Visszakapni nem kell hiszen a számlának az egyenlege is a tiéd, tehát felveszed a készpénzt a számládról.


És nem a megszüntetés után veszed fel, hanem ahhoz, hogy meg tudd szüntetni fel kell venned. De akár át is utalhatod máshova.

Számlát lezárni csak nullás egyenleggel lehet.



Olyan szokott lenni, hogy minimális összeghatár nem számolnak fel díjat amikor a megszüntetés miatt veszed fel a pénzt, de az kb. 1000 ft alatti összegekre vonatkozik.

(Technikai könnyítés, mivel a felvételnek is van díja és ne álljon elő olyan helyzet, hogy felvennél 315 ft-ot de a díja 380 ft, így mínuszba mennél, de az már ilyenkor nem lehet. Bonyolult helyzet lenne.)

2017. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan az első írta: a pénzfelvételnek meg kell előznie a számlazárás elindítását, tehát ez ugyanolyan, mint amikor bemész a fiókba és felveszel pénzt. Ami ugye mindig drágább, mint ATM-en felvenni vagy átutalni.

Érdemes az új számládra az egészet átutalni, persze hagyni legalább egy ezrest az idő közben esetleg esedékes költségek fedezésére.

2017. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!