Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt lakás vásárlás, hol...

Használt lakás vásárlás, hol lenne a legkedvezőbb hitelt felvennem?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat 4 millió a becsült értéke. Édesapám és 2 testvére között oszlik el. Apa része már az enyém. Így a két testvért kell kifizetnem. 2.6 amit ki kell fizetnem ebből 1,1 millió lenne az önerő.

1.5 millió hitelt szeretnék felvenni maximum 8 évre.

OTP-banknál van számlám. Segítséget szeretnék kérni hol lenne érdemes hitelt felvennem.

Havi nettó kereset 150 + a páromé 75. Ezek alapján Legyen szives aki tud kérem segítsen.



#hitel #használt lakáshitel
2017. dec. 5. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy Június 1-je óta van munkaviszonyom,határozatlan szerződéssel !
2017. dec. 5. 14:50
 2/7 xswerdy ***** válasza:
A fő probléma, hogy ilyen kis értékű ingatlant nem szeretnek a bankok hitelezni. Amúgy a neten szép számmal vannak kalkulátorok, azokat érdemes használni.
2017. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nálunk közepes értéknek számít. 10x10-es ház. OTP-s vagyok de nem tudom hogy érdemes lenne e ott felvenni az adott összeget
2017. dec. 5. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Az OTP és a takarékszövetkezetek jellemezően lazábban hiteleznek olyan értelemben, hogy amilyen ingatlanra más bank nem ad hitelt ezek bizonyos esetekben adnak.


Persze a törvényi előírásokat ők is betartják illetve ők is körültekintően vállalnak kockázatot, csak kicsit máshogy alakítják a hitelezési politikájukat meg az üzletmenetet.



A személyi kölcsönök kamatai sokkal magasabbak, de lehet, hogy el kell gondolkodnod abban is.

Ugyanis gyanús, hogy ekkora értékű ingatlant még takarékszövetkezet sem hitelez meg. (Nem biztos.)


Viszont 1,5 M ft személyi hitel nem ugyan nem kis összegű, de nem kiemelkedő.


Van rá törvényben meghatározott képlet, hogy a munkabért hány százalékig lehet törlesztővel terhelni.

Jövedelemarányos Törlesztési Mutató a neve, keress rá a neten, részletesen leírják.



Az is probléma lehet még, hogy a bankok sokszor ódzkodnak megfinanszírozni családon belüli ingatlanügyleteket.


Viszont egy szabad felhasználású személyi hitelnél nem is tudják, hogy mire költöd, nem is érdekli őket.


De előbb mindenképpen ingatlanhitellel próbálkozz, mert sokkal olcsóbb a kamata.


Én csak azért írtam a személyi hitelt, hogy ha minden áron meg akarod venni a házat és vállalható a magasabb kamat, ne add fel azért, mert a lakáshitel nem jön össze.



A netes kalkulátorokat próbálnám meg a helyedben elsőként, hogy mely bankokat adja ki legjobbnak.


A takszövöket ezek nem tartalmazzák, pedig esetedben fontos lenne őket is számításba venned!

2017. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már az OTP-nél voltam hisz ott van számlám.

Fix és változó kamatu van 1.5 lesz 1.8 illetve 1.5 ből lesz 2.1 mármint ennyivel többet kell vissza fizetni. Nem mondták h nem adnak hitelt.

kalulátort is néztem Unicredit és raifessein bankot rakja elsőnek. Csatoltam képet kérlek lessétek meg. csak fura hogy itt az otp-t s ilyen kedvezőre hozza ki hogy csak 1..200.000-el kell többet vissza fizetni a bankos kalkulációnál meg amit az elején irtam annyit...

2017. dec. 5. 21:02
 6/7 A kérdező kommentje:
[link] itt a netes kalkuláció...valós lenne ?
2017. dec. 5. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Kizárólag az OTP-t javaslom, mert kis értékű a ház, viszont a hitelt nem így kell felvenni, ahogy számoltatok. Ilyen kis lakáshitel simán megoldható lakástakarékkal úgy, hogy az 1,5M Ft-ra 1,5M-ot kell visszafizetni, csak egy kicsit noszogatni kell az ügyintézőt, hogy mutassa meg, hogy is van ez.:)
2017. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!