Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a Maestro,...

Mi a különbség a Maestro, Visa és Mastercard kártyák között?

Figyelt kérdés
2017. dec. 28. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Maestro és a MasterCard egy cég. A Maestro az olcsóbb kártya, nem dombornyomott és kevesebb helyen fogadják el. Éves díja ennek a legolcsóbb, átlag embernek tökéletesen elég, még Európán belül külföldön is többnyire működik. Netes fizetésre is alkalmas legtöbb esetben. Csak debit kártya van belőle.


A MasterCardbol van dombornyomott és sima is. A dombornyomott drágább de több helyen fogadják el (manapság itthon nem nagyon van már különbség). Van belőle debit és credit is.


A Visa egy másik cég, szintén van többféle árkategóriájú kártyájuk.


Ha nincsenek extra igényeid akkor teljesen jó egy sima Maestro is.

2017. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%
Visa dollár alapú, Mastercard euró alapú
2017. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amilyen kártyákat a bank kínál abból választhat az ügyfél.


A Visa és a Mastercard nagy nemzetközi kártyatársaságok.

A kártya nem bélyeget kap, hanem alapból olyan kártyát gyártat le a bank.


A Maestro a Mastercard családjába tartozik, de valóban kevesebb helyen elfogadott.


Nem minden bank forgalmaz minden típusú kártyát.

Melyik bankról van szó?



Itt pedig a 2. választ olvasd el, én írtam.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..



Más cég illetve az elfogadottságukban is van egy kis különbség, de ma már alig, főleg Magyarországon. Régen nagyobb jelentősége volt a típusnak.


Maestrot nem javaslom még így sem.

2017. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van MasterCard és Maestro kártyam is, igazán nagy különbséget nem vettem észre. Boltban mindenhol tudok vele fizetni, netes rendelésnél (Aliexpress) is működik. Külföldön is szokott működni a Maestro, bár oda inkább készpénzt viszek. Autókölcsönzés meg hasonlokhoz kellhet inkább a MasterCard egyes országokban, de abbol is a dombornyomott. Szóval ha mondjuk az USA-ba akarsz kártyát használni akkor mindenképp dombornyomott MasterCard vagy dombornyomott Visa. De ez is orszagonként más. Ausztriában pl. vannak boltok ahol csak Maestro kártyát fogadnak el, MasterCardot nem. El se hittem amikor fizetni akartam. Akkor épp nem volt elég pénz azon a számlámon amihez Maestro kártyám van, igy vehettem fel ATM-ből MasterCardal eurot jó drágán. De ilyen anomáliával egyedül Ausztriában találkoztam. Na meg Németországban ahol nem jo sokszor se a Mastercard se a Visa hanem a saját cuccuk (EC vagy mi a neve) kellett.
2017. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!