Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Otthonteremtési Hitel első...

Az Otthonteremtési Hitel első lakásvásárlóknak megéri?

Figyelt kérdés

[link]


3%-os THM, az 5 éves fix pedig 4,3%

Ezek sokkal kedvezőbbek mint a piaci hitelek, de olvastam egy ilyen cikket is:

[link]


Vacilálok azon is, hogy fix1 évest vagy fix5 évest kössek, mivel 3 év múlva elő tudunk törleszteni majd jópár milliót.


Lehet a fix5-öst kéne... Nem tudom, hogy az alapkamat merre fog menni, hiába valószínűsíthető a stagnálás.


Itt vannak a feltételei:

[link]


Olvastam olyat is, hogy az állampapírhozam fele a kamattámogatás, de nem értem hogy az a hitelfelvétel időpontjában érvényes vagy folyamatosan változik vele együtt. Nah meg volt valami, hogy 6%-os alapkamat alatt nem éri meg, de ezt végképp nem értem...



2017. dec. 29. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, megéri-e Neked az OTK hitel, pl függ attól is, mennyi lesz a megigényelt hitel, mennyi a jövedelmed, mennyi az önerőd?

OTK hitelnél az első 5 évre jár kamattámogatást, de ha a referenciakamat 6% alatt van, akkor ez a támogatás gyakorlatilag 0 Ft. (Most ez a helyzet).

Az OTP-ben egyébként 4,85% az 5 éves kamatperiódusú OTK hitel, viszont a 6. évtől áttér 1 éves kamatperiódusra.

Ez a hiteltípus a KH-ban a legkedvezőbb, mert ott 5 éves fixen 2,86%-on is elérhető, de nem árt tisztázni az egyéb feltételeket is.

Pl azt írod, 3 év múlva jó pár milliót elő fogsz törleszteni. Nagyon nem mindegy, ez miből lesz? Pl ha lakástakarékból, akkor érdemes ennek megfelelő hiteltípust választani.

Ha megkérsz rá, szívesen segítek eligazodni a lehetőségekben, de ahhoz sok-sok adat kellene, hogy tisztán lássak.

2017. dec. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A havi 3x20ezer ft/havi befizetésű LTP-nk van az OTP-be, ingyenes az előtörlesztés, meg nekem fele annyi munkáltatói kedvezményes számlacsomag miatt a folyósítási díj.


Ez a 3 LTP lesz beletörlesztve + plusz munkát tudok vállalni, abból lesz 3 év alatt kb annyi mint az LTP-ből. Ehhez még hozzájön, hogy a szüleim is tudnak addig valamennyit gyűjteni. Ez 7 millió Ft nagyjából.


Ha a K&H-ban ennyivel olcsóbb az a fix 5 éves, akkor ott milyen feltételek lehetnek hozzá? Nagyobb törlesztőrészlet kell? Mert nekem így 72 ezer lesz 15 millióra (ha azt a 2 millió piaci hitelt nem számítjuk amit fél év alatt előtörlesztünk).

2017. dec. 30. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:

15M Ft lesz az OTK? Ezek szerint új építésű ingatlant fogsz vásárolni?

A folyósítási díjat teljes egészében elengedi az OTP, ha bevállalod a hitelfedezeti biztosítást. (A KH feltétel nélkül elengedi).

Igen, OTP LTP-ből díjmentes lesz az OTP-ben az előtörlesztés, viszont óvatosan a saját forrású előtörlesztéssel, mert ha megszeged a kezdeti költség kedvezményeknél a feltételeket, az OTP-ben vissza kell fizetni az összeset, az viszont elég húzós lesz.

Neked érdemes lenne a fogyasztóbarát hiteleket is megnézni (ez az OTP-ben csak akkor kedvező, ha jó 350E Ft fölött van a nettód) több bankban is.

A KH-ban akkor lesz 2,86% a kamat, ha alacsony lesz a kockázati besorolásod. Ehhez a vételárat és a jövedelmedet kellene tudni.

Nagyon sok kedvező hitel van most, de kevés az infóm rólad ahhoz, hogy meg tudjam mondani, neked hol lenne a legjobb.

2017. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"72 ezer lesz 15 millióra" Ok, de milyen futamidővel? 1, vagy 5 éves kamatperiódussal?
2017. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
25 éves futamidő, de jóval hamarabb előtörlesztjük. Sejtettem, hogy a fizetéstől függ. Az 200 ezer nettó sincs havonta szóval akkor marad a kamattámogatott hitel :D
2017. dec. 31. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a jövedelemmel- ha nincs adóstársad és a hiteligényed 17M Ft - mindenképpen az OTP OTK hiteleit javaslom.
2017. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha van adóstársam akinél szintén számolhatunk 180 ezer ft jövedelemmel? Mert lenne.
2018. jan. 1. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor több variáció is szóba jöhet akár OTP-n belül is, de más bankban is. Írj privátot, ha komolyabban érdekelnek a lehetőségeid.
2018. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!