Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel felvételéhez...

Lakáshitel felvételéhez érdemes közvetítőt igénybe venni vagy inkább intézzem saját magam?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gördülékenyebb közvetítővel, de nem tudom, nincs ilyen tapasztalatom.
2018. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a tapasztalatomat, ami hosszú lesz, de remélem hasznos.

Nyáron úgy döntöttünk, hogy elkezdünk lakásokat nézegetni és közben tájékozódni mi is a vásárlás és a hitelfelvétel menete. A nézelődés olyan jól sikerült, hogy azonnal beleszerettünk egy lakásba még mielőtt pontosan képbe kerültünk volna a folyamatokkal. Két bankhoz mentünk el érdeklődni, amiket most név szerint nem említenék. Időpontra érkeztünk. Mérnökök vagyunk, jó fizetéssel és 20% önerővel, gondoltuk nem lehet baj. Ehelyett az egyik helyen csak pofavágásokat kaptunk az olyan kérdések mellé, mint: Miért nem vagyunk még házasok? Hány gyereket akarunk? és stb. Amikor közöltük, hogy utánajártunk nagyjából minden lehetőségünknek és semmilyen kedvezménnyel, sem CSOK-kal nem élnénk jelenleg, akkor újabb pofavágás következett. Az önerőnket hallva egyenesen kiröhögött minket az ügyintéző. Teljesen elkeseredve jöttünk el, hogy nem érünk semmit, nem fogunk hitelt kapni.

A másik banknál a kérdésünkre, hogy milyen lehetőségeink vannak, az ügyintéző egyszerűen annyit mondott, hogy olvassuk el a hirdetményüket, abban minden hitelekkel kapcsolatos információt megtalálunk. KÖSZI!

Amikor már azt gondoltuk, hogy ez nem fog menni, akkor néztük meg másodszorra a kiszemelt lakást. Elmondtuk, hogy nem vagyok sajnos túl bizakodóak az anyagiakat illetően és ez volt a szerencsénk. Az eladók újépítésű házat vettek és a kivitelező hitelügyintézőjével intézték hozzá a CSOK-ot. Javasolták, hogy keressük fel mi is ezt az ügyintéző hölgyet, ha valaki tud megoldást, akkor az ő lesz. Gondoltuk egy személyes találkozást megér.

Abszolút rendbe tette a gondolatainkat, válaszolt a kérdéseinkre és azt mondta a pénzügyi helyzetünkre, hogy sima ügy lesz. Többször is rákérdeztünk, hogy őszintén mondja meg mit gondol a helyzetünkről, azt mondta minden simán fog menni. Voltak kiszemelt bankjaink, kérdésre tőlük és az általa preferált bankoktól is hozott ajánlatokat. Átbeszéltünk minden lehetőséget és a végén ráböktünk egyre. A legközelebbi találkozóra már kitöltött papírokkal mentünk. MINDENT elintézett helyettünk, ha kellett valami hiánypótlásként, akkor elegendő volt scannelve megküldeni neki. Mivel némi bökkenő miatt a bank nem fogadta el a szerződésünket, módosítást kellett írni. Az ügyvéd és az ügyintéző ismerik egymást, egymás között elintézték úgy, hogy munka után mehettünk a módosításért, amit mi helyben írtunk alá, majd vittük az eladóknak este, hogy ők is aláírhassák. Szintén elegendő volt scannelve megküldeni.

Iszonyatosan gördülékenyen és gyorsan ment minden. Nélküle ez nem így lett volna. Ha belegondolok nekem mennyi idő lett volna, mire egyáltalán megértem miért kell szerződést módosítani és ezt el is kell mondanom az ügyvédnek, majd ő nekiül, stb... Biztosan nem ment volna át az egész folyamat 6 hét alatt. Szóval nekem jó tapasztalataim vannak.

Viszont nem szabad teljesen hülyén odamenni, ha ebben gondolkozol.

Tudni kell, hogy minden bank mást ajánl a független ügyintézőknek. Nyilván neki az a jó, ha azt az ajánlatot tolja le a kliens torkán, ami neki több lóvét visz a konyhára. A kóklerek ezzel visszaélnek és megpróbálnak mindent rád sózni. Tudni kell, hogy mi az amit akarsz és mi az, amit nem, így nem fognak tudni "átvágni", az ügymenet lebonyolításában viszont hatalmas segítséget fog jelenteni!

Mint írtam, nálunk is hozta a nő a saját ajánlatait és mi kértük, hogy honnan hozzon még. Ő az egyik legdrágábbat tette elénk kapásból, amit mi rögtön elutasítottunk és a "saját kalapunkból" húztuk elő végül a nyertest. Úgy mentünk oda, hogy tudtuk, hogy mely bankok kedvezőbbek. Ha nem tájékozódunk előtte, akkor lehet simán bekajáljuk a 6,5%-os hitelt a 4%-os helyett. :)

2018. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek elég meggyőző érvek.
2018. jan. 1. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló igen hasznos, részletes és ránk nézve pozitív válaszát csak annyiban helyesbíteném, hogy ma már a nagyobb cégeknél a független közvetítőknek teljesen mindegy, az ügyfél melyik bankot választja, mivel azonos mértékű jutalékokat fizetnek a bankok.

Ami még lényeges lehet azon kívül, hogy egy jó közvetítővel gyorsabban, gördülékenyebben halad a hitelügylet, még egyedi kedvezményeket is kaphatsz. Nálunk pl kedvezményt kaphat valaki a kamatból pl az OTP-ben, díjmentesen előtörlesztési lehetőségeket pl a KH-ban, BB-ben, ERSTE-ben, ajándék bónuszt több bankban is, de ez még nem a teljes lista, ezért is érdemes felkeresni minket:).

2018. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Ti Bp-en vagytok?
2018. jan. 1. 23:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Bp-en is:)
2018. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egyedül intéztem és teljesen gördülékeny volt. A banki ügyintézőm keresett ha bármi hiánypótlás kellett. Bank részéről minden nagyon gyors volt. Előtte kaptam ajánlatot közvetítőtől de sokkal rosszabbakat, mint amit magam találtam.


Viszont mégis bánom, hogy nem közvetítővel csináltam, mert akkor +30ezret kaphattam volna. De ahhoz az kellett volna, hogy ugyanígy mindent kitalálok, megtervezek magamnak és amikor minden terv konkrétan megvan akkor szólok egy közvetítőnek, hogy még a 30ezret is bezsákolhassam :-)


De őszintén szólva a mi helyzetünkben nem is igazán számit a 30e, aprópénz. Sikerült ugyanis úgy összerakni a hitelt lakástakarékkal kombinálva, hogy összességében több százezret nyerünk a hitelen ennek köszönhetően.

2018. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Nem ismerem a juttatási rendszerüket a függetleneknek, de az tény, hogy valamiért a számunkra egyáltalán nem kedvező bankot hozta először. Kértük, hogy hozzon a KH-tól, Unicredittől, Budapest Banktól. Hozott és ezek is lettek a nyerők. Szerintem azért nem árt ha az ember tájékozódik valamiről mielőtt leül tárgyalni egy független tanácsadóval. Sajnos a mai világban ez már alap.

A mi esetünk kicsit bonyolultabb volt a megszokottnál, két ingatlant vettünk gyakorlatilag egy szerződésben, amit a bank így nem teljesen tudott kezelni, ezért volt szükség módosításra. (Illetve két teher is volt rajta.) Az ügyintézőnk közvetlenül az ügyvédnek írt, mi csak másolatban voltunk benne. Követtük mi alakul a beszélgetésből és aznap este már a kezünkben volt az aláírt doksi.

Nekem a legszimpatikusabb az volt, hogy mindent elmondott emberi nyelven. Nem kellett magyarázkodni, nem nézett hülyének ha nem értettünk valamit, magabiztosnak éreztem magam, mivel mindig kitisztította a gondolatainkat és rengeteg időt spórolt azzal, hogy nem kellett minden miatt bemennünk a bankba.

Kicsit kételkedtünk eleinte, de erre is csak annyit mondott, hogy ő jutalékból és mások ajánlásaiból él szabadúszóként. Ha valaki alátesz, nem őszintén dolgozik, nem jót ajánl, azzal maga alatt vágja a fát és végülis ebben igaza van. Mi minden ismerősünknek nyugodt szívvel ajánljuk őt és vittünk is neki már munkát ajánlás útján, úgyhogy értem miről beszél. :) Kár félni tőlük, de azért képben kell lenni!

2018. jan. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

06.36-os, számtalan oka lehet, kinek mit ajánlunk (hidd el, ebből a szempontból az utolsó a jutalékunk). Nem minden esetben a kamat az egyedüli szempont. Nem tudhatom, a Ti közvetítőtök miért mutatott először mást, mint amit végül választottatok, de örülök, hogy pozitív a véleményetek, ebből is látszik, kezd szépen tisztulni ez a szakma. Sajnos még mindig van elég sok kókler, tapasztalatlan, de abban is igazat adok, hogy hasznos, ha nem teljesen tájékozatlanul mész egy hiteltárgyalásra, mert úgy könnyebb kiszűrni, hogy hozzáértővel van dolgod, vagy csak egy "igyekvővel".

Ez amúgy az élet minden területére igaz, ha valamilyen szolgáltatást igénybe akarsz venni, jobb, ha tájékozott vagy, másképp könnyen megvezetnek.

2018. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én ingatlanirodán keresztül akarok egy lakást venni, az irodában dolgozik egy közvetítő csaj, aki szinte mindent elintézett helyettem, nekem csak a szükséges papírokat kellett kitöltetnem.

plusz már így az elején is kaptam egy csomó kedvezményt (pl az ő kódjával az értékbecslési díj 40ezer helyett nulla lesz).

hát aztán most várok a bírálatra, totál ideg vagyok, ő meg megnyugtat. :D

2018. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!