Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim sok hitelt vettek...

Szüleim sok hitelt vettek fel, nekem nem kell ezt utánuk kifizetnem ugye?

Figyelt kérdés
Már a kamat több lassan mint a felvett pénz... és ezt én esélytelen hogy valaha is kifizessem, egyetemre megyek lassan és nem lesz emellett pénzem rá, utána se akarok ezzel foglalkozni. Valaki ért ehez? Elévül?

2018. jan. 2. 10:05
 1/8 xswerdy ***** válasza:
90%
Szüleid fizetik a hitelt? Hány évre vették fel? Ha most mész egyetemre, akkor a szüleid feltehetőleg még viszonylag fiatalok, gondolom, amúgy is úgy kapták a hitelt, hogy az még max. 70 éves korukig lejárjon (hosszabb futamidőre nem szoktak adni). Neked csak akkor van bármi kötelezettséged, ha majd a szüleid után örökölni fogsz. Akkor dönthetsz úgy, hogy lemondasz az örökségről, de akkor az egészről (a vagyonról, és a tartozásokról is). Elévülni nemigen fog.
2018. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A hiteleket a szüleid vették fel, nekik kell törlteszteni (vagy az esetleges kezesnek, ha van)


2. Neked semmi közöd ehhez, fizetnek nem kell, csak ha önként teszed.


3. Ha meg arra gondolsz, hogy haláluk után mi lesz - adóságot csak a pozitív örökségig lehet örökölni, azaz csak adóságot nem.

2018. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, egyfolytába minden hónapba fizetik a minimumot amit lehet bele fizetni (már azis 100ezer forint kb vagy több) nemtudom hány évre vették fel, és de... idősek, még nem nyugdijasok de lassan... az öröklést meg nem igazán értem, banka félre tett pénzük az nincs, néhány tárgy van, de abba csaknem szolhat bele a bank hogy megkapom e vagy sem ha nem is tudnak róla.

A házban nem vagyok biztos... azt elveheti a bank ha még nem járt le az az idő amire felvették?

2018. jan. 2. 10:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm megnyugodtam!:)
2018. jan. 2. 10:20
 5/8 xswerdy ***** válasza:

nem egészen értem, mi az, hogy a minimumot fizetik. Alapvetően van egy havi törlesztőrészlet, amit fizetni kell. Ez tartalmaz kamatot, és tőke törlesztést is, tehát szép lassan fogynia kell a tartozásnak. Ha ennél kevesebbet fizetnek, akkor szerződést szegnek, a bank felmondhatja a hitelt, követelheti a tartozást, akár végrehajtás útján is (aminek során elárverezhetik a házat). Lehetséges, hogy ha mondjuk a felgyülemlő kamatot folyamatosan fizetik (ha ezt érted a minimum alatt), akkor nem él a bank ezzel a lehetőséggel.


Viszont ha egyszer majd örökölsz utánuk, azt nem lehet, hogy a házat kéred, az adósságot nem.


Szerintem együtt tekintsétek át a helyzetet. Lehet, hogy a hitel nem a legkedvezőbb, érdemes lenne esetleg kiváltani, most nagyon alacsony kamatra lehet hitelt felvenni.

2018. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az örökléshez:


Ha meghalnak a szüleid, akkor MINDEN vagyontárgy (bankban lévö pénz, bútorok, ház, autó) az örökség tárgyát képezik, ahogy az adóság összege is.

Ha a vagyontárgyak értéke több, mint az adóság, akkor a fennmaradó összeg marad neked.

Ha a vagyontárgyak összege kevesebb, mint az adóság, akkor az örökséged értéke rámegy az adóságra, de külön ráfizetni nem kell.

2018. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha a vagyontárgyak összege kevesebb, mint az adóság, akkor az örökséged értéke rámegy az adóságra, de külön ráfizetni nem kell"


Kivéve pl. temetési és hagyatéki teher, ha egyben ő a kötelezett is.


Ha meg lemond az örökségről, és addigra lesz gyereke akkor átszáll rá.

2018. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jav.: nem lemondás ( mert az csak élő örökhagyónál lehet) , hanem visszautasítás esetén.
2018. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!