Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy lakásunk, amit hitelre...

Van egy lakásunk, amit hitelre vettünk, több mint fele önerővel. Ha házat akarunk vásárolni, az hogyan zajlik így, hogy van már egy hitelünk?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg: 4 millió önerővel felvettünk 3,5 millió forint hitelt. Egy ideje fizetgetjük van egy LTP-m is ami 3 év múlva lejár 3 millió forinttal.


Azóta van még 2 millió félretett pénzünk.


Azóta felújítottuk a lakást csumira, és mondjuk 8,3 ért el tudnánk adni, annak mi a menete, hogyan zajlik? Mekkora értékű kertes házat tudunk szerintetek nézni? Ilyenkor új hitelt kell felvenni, vagy ez az egész hogy van? Szívesen vennék pár konkrét tapasztalatot, akik így csinálták esetleg. Mert innen menni szeretnénk, lépcsőfoknak jó volt a lakás de 2-3 éven belül tovább akarunk állni.



2018. jan. 2. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

"lépcsőfoknak jó volt a lakás de 2-3 éven belül tovább akarunk állni."


Szerintem akkor legalább másfél év múlva érdemes visszatérni erre a témára, tekintettel arra, hogy most a lakásárak azért elég magasak (legalábbis BP, Sopron, stb) ráadásul nemsokára lesz egy választás, ami után nem biztos, hogy ugyanolyan feltételek, rendelkezések lesznek, mint most.


Amúgy nem nagyon értem: ha 4 millió önerővel + 3,5 millió hitellel vettetek egy lakást, akkor az Nektek össz, kamatokkal együtt minimum 8 millióba kerül(t) plusz azt írod, azóta felújítottátok - tehát, ha jól számolom, jóval többe került Nektek, mint amennyiért el akarod adni (8,3 millió)- akkor miért?

Így nagyon nem éri meg

2018. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló, már bocsánat, de csupa zagyvaságot írt.


Amikor majd eladod a lakásodat, a meglévő hitelt vétörleszteni kell. Kiszámolják a bankban, mennyi lesz a fennálló tőketartozásod. Az, hogy mennyi lesz a pontos összeg, függ a felvett hiteled futamidejétől, a hiteled kamatától és a felvétel óta eltelt időtől is, de a visszafizetendő biztosan kevesebb lesz, mint 3,5M Ft, hiszen azóta fogyott a tartozásod. Amire még figyelni kell, azok a lezárási költségek! Erről a bankban tudsz érdeklődni (bank és hiteltípus függő, milyen költségei vannak a végtörlesztésnek).

Lehet, érdemes lenne megvárni, hogy lejárjon az LTP-d, de szerintem tévedsz a 3M Ft-tal kapcsolatban, mivel az a szerződéses összeg lehet, amiben van egy hitelrész is, tehát neked 3 év múlva csak kb 1,3M Ft megtakarításod lesz.

Induljunk ki abból, hogy a lakás eladása és a végtörelsztés után marad kb 5M Ft. Ehhez hozzá jön még 1,3M Ft saját megtakarítás, tehát összesen 6,3M Ft tőkéd lesz, ami az önerő a vásárláshoz. A szükséges önerő mértéke a hitelképességedtől és a településtől is függ. Egy jobb környéken, nagyobb városokban akár 24M Ft-os házhoz is elég lehet a kb 6M Ft önerőd, ha viszont kisebb településen nézegetnél házat, akkor számolj inkább úgy, hogy 40% önerő, 60% hitel a reális, tehát 15-17M Ft-os házra lenne elég a pénzed. Mindkét esetben vizsgálni kell a hitelképességedet is, de ehhez sok-sok adat kellene rólad.

Ha nem szeretnél még 3 évet várni, akkor most csak a kb 5M Ft önerővel számolj, a lejáró lakástakarék majd jó lesz a lakáshitel előtörlesztésére.

2018. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bocsánat, figyelmetlen voltam, nem számoltam a plusz 2M önerővel. Ezek alapján még drágább házat is vehetnétek, mint amiket írtam, de arról sem írtál, hogy szeretnétek-e pl CSOK-ot?

Írj pl privátban pár konkrét infót magatokról, a településről, ahol nézelődtök és akkor már pontosabb infókat is tudok adni.

2018. jan. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A meglévő hiteledet végtörleszteni kell, addig az új tulajdonos nem veheti meg, vagyis nem kerülhet a nevére.

Mi hitellel és szocpollal terhelt lakást vettünk. Az önerőnket az államkincstárnak és a tulajdonosnak utaltuk, ezzel az egyik teher lekerült az ingatlanról. A hitelük terhét pedig a mi hitelünk fedezte, ami nem tudom hogy ment, mert a bankok elintézték egymás között. Egy jó szerződés és megállapodás kérdése, de simán eladható ígyis. Egyszerűsít a dolgon, ha a vevő rendelkezésére áll a teljes összeg kp-ben, vagy legalább az, ami tehermentesítésre menne.

2018. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!