Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal - ebay? Sziasztok,...

Paypal - ebay? Sziasztok, vettek tőlem egy ipadot az angol ebayen (0 feedbackes ürge), ezt a levelet küldte: Hello, I Just finishing Bid on Your Items, , Well i want you to know that i have been trying to get the money sent to you by paypal but it.

Figyelt kérdés

..keeps telling me that the email account is invalid...Please i would really appreciate if you can send me a money request through paypal direct to my this my mail.(pedding39@rocketmail.com)


Szerintetek minden rendben van?


2010. jún. 4. 01:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nincs rendben semmi ha mar elkuldted az iPadot es nem kaptad meg a penzed. Addig ne kuld el semmit amig az urge nem tud fizetni.
2010. jún. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nincs rendben mivel, a pénzt nem tudja azon a Paypal*on keresztül elküldeni neked, mivel nem érvényes az emailed vagy valami ilyesmi, és arra kér h irj egy emailt neki arra a cimre amit megadott..csak pontosan nem értem h mit kellene neki megadjál emailbe..

De hátha valaki segit itt még!!!

2010. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azt mondja, hogy próbálja neked a pénzt küldeni, de azt írja neki, hogy érvénytelen az e-mail címed. Arra kér, hogy közvetlenül küldjél neki egy money requestet a paypalról arra az email címre amit ír.


Én nem használtam soha az ebayt, de úgy hallottam, hogy azt csak dombornyomott kártyával lehet. Vagy nem is validáltad a paypalodat. Mindenesetre próbáld meg, amit mondott.

2010. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez a szokásos kamu, lehúzás lesz az egész, már itt is volt hasonló kérdés, de átverés az egész.
2010. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, könnyen lehet, hogy azért kéri, hogy az e-bay rendszeren kívül fizethessen neked, hogy majd miután elküldted neki a cuccot, utána egyszerűen visszavonja a kifizetett pénzt a paypalon. Ezt egy kattintással meg tudja tenni, aztán bizonyítsd majd az igazadat...
2010. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én már sokszor fizettem paypal-on, de nem láttam olyan gombot, amivel egy kattintással vissza lehetne hívni a pénzt. Hol van ez a gomb, kedves előző???


Maga a levél kicsit bonyolult angolságú nekem, de annyit hámoztam ki belőle, hogy a vevőnél a PayPal azt jelzi, hogy az eladó Account-jával gond van. Ezt lehet megkerülni úgy, hogy te küldesz neki egy money request-et, vagyis egy "számlát" arról, hogy mennyit kell fizetnie. Azt ő szépen befizeti. Bár ami azt illeti, ha az összeg ismert, akkor ezt magától is megteheti, sima send money-val, ha tudja a PayPal-os azonosítódat.


Ami a kérdést illeti, nincs minden rendben, valamit rosszul adtál meg. De ebből még nem következik, hogy bárki is sáros az ügyben, a cuccost természetesen akkor küldd el, amikor a pénzt már látod a számládon. (Ezt a fent említett visszavonós dolgot én nem értem. Van az eBay-en olyan, hogy valaki csatlakozik ilyen-olyan bizalomerősítő társaságokhoz, amikor is megalapozott reklamáció esetén vállalja, hogy a PayPal számlájáról levonhatják a pénzt, de az más.)

2010. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
OFF Ja, még valami!!! Kérlek, ne add meg ilyen, vagy hasonló nyilvános fórumokon mások e-mail címét! Ez érzékeny adat, szerencsétlen most e miatt fog kapni egy csomó SPAM-et a fiókjába. Ha már mindenképpen ki akarsz írni egy ilyet, akkor írd így: "semmi(kukac)valami(pont)akármi". Így az automata kereső rendszerek már nem ismerik fel, csak a humán interfészek. Hasonlóan járj el a telefonszámokkal is. Például írd felváltva betűvel és számmal. 06húsz314hatvan3... :D ON
2010. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt mondja PayPal a visszavonhatóságról:


Question : Can I cancel a payment that I've already sent?

Answer : You can cancel only unclaimed payments. If your payment is complete, please contact the recipient of the payment to request a refund.


Unclaimed payments can be canceled for the following reasons:


* A payment sent to an email address is not associated with a PayPal account. Once the email address is added to a PayPal account, the payment is automatically credited to the balance of that account.

* A payment is sent to a recipient with an unconfirmed email address. For security reasons, PayPal can only credit payments sent to a confirmed email address.


Vagyis csak azt vonhatod vissza, amit önként küldtél, vagy nincs gazdája, amit kérésre, számlára válaszul küldesz, azt nem tudod. Ebből a szempontból helyes az eljárás, amit a vevő kért. Te küldesz neki számlát (Request Money/Create Invoice), ő meg küldi a pénzt.

2010. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
semmi bonyolult nincs ebben, küldesz neki egy money requestet és kész
2010. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A paypal elég érzékeny a lehúzásra... :) Ezért valószínűleg nem erről lenne szó. Lehet, hogy nem valid a paypal fiókod, amivel az e-bayon reigsztráltál, ezért nem tudott rá küldeni. De ha küldesz egy money requestet, akkor nincs semmi gond.
2010. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!