Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg olyan jó és kiszámítha...

Tényleg olyan jó és kiszámítható, biztonságos egy lakáskassza, mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

Funda,egyéb.

Valaki írna konkrét példát? Ha van nekem 10 milliom,akkor lesz belőle 13 mert 30% ?


2018. jan. 7. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Igen, de nem ennyire egyszerű, mert limitálva vannak az összegek (max havi 20.000.- ft. befizetés) és ugye minden évben csak az abban az évben befizetett összeg után jár 30%.

Sok jó leírás van a neten.


Pl. ez: [link]

2018. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
igen, de lehet tobb fundamentad is, csak mast kell beirni kezdemenyezettnek :-)
2018. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
#2: Tudtommal pont fordítva: Egy lakástakarék lehet a neveden, de lehetsz többnek is a kedvezményezettje.
2018. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Fundamentával van tapasztalatom. Én havi 60 ezer forintot tettem félre (3 * 20 ezer forint, de ehhez 3 adószámra van szükség, olyanokéra akiknek nincs lakástakarékja még és egyenes ági hozzátartozóid azthiszem, de érdeklődj utána). Emellé a megtakarítás mellé évi 210 ezer forintot írtak jóvá állami támogatásként, illetve volt minimális kamatozás de az csak a számlavezetést fedezte kb. Azóta kettőre vettem fel hitelt, a harmadikra még mindig fizetem a havi 20 ezret és majd beletörlesztem a hitelbe ha lejárt.
2018. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szóval ha arra gondoltál hogy most befizetsz 10 milliót és egy év mulva 13 millió lesz arra ne számíts. A lakástakarék arra épül, hogy havi rendszeres összeget félreteszel.
2018. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

3-as:


Ön egy időben több szerződéssel is rendelkezhet, azonban fontos, hogy mindegyik szerződésen más személyt jelöljön meg kedvezményezettként


[link]

2018. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudsz berakni 10 milliót. Havi 6 ezer forint támogatást kapsz hiába raksz be többet mint 20 ezer forint.


Ahhoz hogy 10 milliót rakj be 4 év alatt kell 9 rokont találnod (szülők, nagyszülők, gyerekek, testvérek) és velük megegyezned.

2018. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!