Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyiktől kell jobban tartanom...

Melyiktől kell jobban tartanom? A TB tartozásom vagy az Instrum tartozásom miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra vonatkozik melyik von maga után komolyabb problémát, ha egyik sincs fizetve. Tehát a kettő közül melyik a "durvább kezű".


Köszönöm szépen a válaszokat.



2018. jan. 12. 21:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Intrum Justitia - bocsánat az elírásért.
2018. jan. 12. 21:02
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A TB, igazi jó állampolgár vagy. Sok ilyenre van szüksége az országnak, hajrá, csak így tovább... Pfff...
2018. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Súlyos betegség miatt nem tudtam dolgozni, nem lehúzó kommenteket kérem, azok lepontozásra kerülnek én intelligens személyek kommentjeit várom.
2018. jan. 12. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindkettő gond.

Intrum Justitia azért gond, mert ha nem fizeted vissza rendesen a tartozásodat, akkor a tartozásod összege a késedelmi kamatok miatt egyre nagyobb összegre emelkedik, és bírói végzéssel a behajtó cég levonhatja a fizetésed X %-át, vagy kimehet foglalni.

A Tb be nem fizetése azért nem jó, mert ott meg az Nav fog jelentkezni, hogy fizess. Ha ne adj isten beteg leszel, és nincs Tb-d, fizetned kell a kezelésekért.

De a Tb-nél ha jogosult vagy, kapsz segítséget.

Kérhetsz a kormányhivatalban segítséget ha nem tudod fizetni. Ha jogos a kérelmed akkor az állam fizeti helyetted 1 évig.

De belinkelem inkább:

" Ha végképp nem tudják fizetni, ezt tehetik


Azok az emberek, akik végképp nem tudják befizetni a járulékot, azoknak érdemes a kormányhivatalokban segítséget kérni.


Ha indokolt, az állam egy évig átvállalja a járulékfizetési kötelezettséget. Ennek feltétele, hogy a családban élők esetén az egy főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 120 százalékát, ami 2016-ban 34 200 forint.


Amennyiben valaki egyedül él, abban az esetben a mindenkori öregségi nyugdíj (28 500 forint –szerk.) 150 százalékát nem haladhatja meg a jövedelme, amely 2016-ban 42 750 forint. Azaz, ha valaki havonta 45 ezer forintból egyedül él, az nem kaphat könnyítést.


A fizetési kötelezettséget egy évig tudja átvállalni az állam, ha ez az idő letelik, újra kell igényelni a segítséget."

2018. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Ha ne adj isten beteg leszel, és nincs Tb-d, fizetned kell a kezelésekért."


Most már lassan tényleg beáll nálam az agyhalál, hogy ezt baromságot valaki rendszeresen bedobja. Nincs ilyen. Akinek egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettsége van, az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosult, függetlenül attól, hogy ténylegesen fizeti-e, vagy tartozik vele. A NAV majd behajtja az elmaradt járulékot, de a kezelésekért nem kell külön fizetni, ugyanúgy ellátnak.

2018. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tévedés kedves utolsó, amióta nincs TB-m nem húzták ki a bölcsesség fogamat sem ingyen azért is fizetnem kellett. Persze, ha valami durva történne velem azonnal ellátnának de utána ugyanúgy ki kéne fizetnem. :(
2018. jan. 13. 04:39
 7/11 anonim ***** válasza:

A TB tartozást gyűjtheted nyugodtan, részletet, mérséklést, halasztást is kérhetsz rá, alig kamatozik évi 1%-ot, nincs kamatos kamat.


A másikat fizetném ki először, a TB-re kérnék 1 évre mentességet. Plusz utána majd részletfizetést ha már tudom fizetni a részleteket.

2018. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 6


Ez nem tévedés, ez a jogszabály. Nem kell fizetned a kezelésekért. Túlbuzgó orvosok előfordulnak. Mivel ők is látják a fedezetlenséget (hogy jelenteni tudjanak a NAV felé), sokszor félreértelmezik vagy direkt elferdítik a dolgot. Főleg a fogászati kezeléseknél tudom elképzelni, hogy pont van nekik magánrendelésük is, szóval ellátnak annak keretében, és azzal terelnek erre, hogy "nincs fizetve a TB-d".


Amúgy sem lenne túlzottan igazságos, hogy gyűlik a TB tartozásod, de közben kiszámlázzák a kezeléseket, aztán utólag még a tartozást is behajtják. De mondom, a jogszabály sem ez, el tudod nyugodtan olvasni, illetve a [link] weboldalán is közérthetően leírva.

2018. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 22:06

Akkor kapj idegbajt okoska. Ha nincs fizetve a TB. ellátnak, de a számlát benyújtják.

Nekem sem volt. Amikor megműtöttek orrpolippal, utólag megkaptam a számlát. 146 ezer forintomba került. Nem magánorvosnál voltam. Ennyit az okoskodásodról. A Tb lényege, hogy ha fizeted akkor ebből állják az orvosi kezeléseket. Ha nem fizeted akkor neked kell fizetned az orvosi kezelésekért.

2018. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt még tovább okoskodnál. A befizetett műtét árát beleszámolták az elmaradt TB járulék fizetésébe.
2018. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!